• Autor: News4media
    • Wyświetleń: 2181
    • Dodano: 2022-02-02 / 12:35
    • Komentarzy: 14

    Minister udzielał wywiadu w TVP i głosował w sejmie. "Mam podzielną uwagę"

    Minister udzielał wywiadu w TVP i głosował w sejmie. "Mam podzielną uwagę"

    (Fot. gov.pl)

    Co powinien zrobić poseł, który w jednym czasie zaplanował wywiad w telewizji i głosowanie w sejmie? Minister sportu Kamil Bortniczuk udowodnił, że nie ma rzeczy niemożliwych i pogodził obie sprawy. Oddał swój głos w sprawie "lex Kaczyński", będąc równocześnie na antenie TVP.

    Czym jest "lex Kaczyński"?

    Zobacz takze Śmiertelny wypadek na A4 pod Opolem. Zablokowany kierunek na Wrocław

    Tak potocznie został nazywany projekt ustawy, któremu patronował szef PiS-u Jarosław Kaczyński. Gdyby wszedł w życie, pracodawcy mogliby bezpłatnie testować swoich pracowników na obecność koronawirusa i żądać od nich informacji o wyniku badania. A pracownicy, którzy dowiedliby, że do zakażenia doszło w miejscu pracy, mogliby donosić na siebie nawzajem i domagać się odszkodowania. Dlatego też projekt dorobił się także drugiej, nieco ironicznej nazwy - "lex konfident".

    Głosowanie w sprawie ustawy

    We wtorkowy wieczór w sejmie doszło do pierwszego czytania projektu tej ustawy. Zdecydowaną większością głosów sejm go odrzucił. Minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk był jednym z posłów, którzy brali udział w tym głosowaniu, mimo że fizycznie nie było go na sali obrad. Skorzystał - jak sam powiedział - z możliwości głosowania zdalnego - mógł zrobić to z dowolnego miejsca.

    Zobacz takze Tajemnica pościgu wyjaśniona. Za kierownicą MINI siedział nastolatek

    Polityk podszedł do sprawy kreatywnie. W tym samym czasie w studiu TVP, gdzie udzielał wywiadu Danucie Holeckiej. Pomiędzy pytaniami, m.in. o igrzyska olimpijskie w Pekinie, działalność Społecznej Rady Sportu i ogólne plany jego resortu, Bortniczuk regularnie spoglądał na leżący przed nim tablet. W pewnym momencie wykonał ruch, który część widzów natychmiast powiązała z głosowaniem. I miała rację.

    Robię, bo mogę

    Tygodnik "Wprost" zapytał ministra o to, czy tak było. W krótkim sms-ie Bortniczuk odpowiedział: "Tak. Skoro są takie możliwości, to dlaczego miałbym ich nie wykorzystać?". Do zdalnego głosowania na antenie szef resortu odniósł się również na Twitterze. "Mam podzielną uwagę" - napisał.
    News4Media/fot. gov.pl
    reklama

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    2022-02-04 08:46:01 [185.117.84.*] id:1632147  
    Patryk100: Napisała postów [1355], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    Pedro: UB-ecja górą!! Trzymaj kciuki!

    Nick:
    Treść:
    2022-02-02 17:19:09 [5.172.232.*] id:1632023  
    opolaninn: Napisał postów [3121], status [Szycha] Reputacja
    Nie trawie tego patafiana

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [3]
    2022-02-03 22:24:50 [185.117.84.*] id:1632133  
    Patryk100: Napisała postów [1355], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    świetny Polityk
    2022-02-03 22:49:39 [185.127.20.*] id:1632134  
    Pedro: Napisał postów [8908], status [VIP] Reputacja
    Świetnym politykiem to jest Pan Tusk. Wysoko zaszedł i PISowcy moga mu tylko buty czyścić :D
    2022-02-04 08:05:10 [5.172.233.*] id:1632144  
    opolaninn: Napisał postów [3121], status [Szycha] Reputacja
    A za takiego to tyko wstyd i żenada .
    2022-02-04 06:24:49 [46.134.51.*] id:1632140  
    Polpha: Napisał postów [10074], status [VIP] Reputacja
    Wstyd goni wstyd

    Nick:
    Treść:
    2022-02-03 17:17:58 [94.254.154.*] id:1632102  
    tippmann: Napisał postów [8012], status [VIP] Reputacja
    danusia i coś

    Nick:
    Treść:
    2022-02-02 15:25:08 [185.117.84.*] id:1632014  
    Patryk100: Napisała postów [1355], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    Znakomity mówca i na dodatek z Opolszczyzny.

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [6]
    2022-02-02 17:12:21 [83.26.75.*] id:1632022  
    [moderacja]: Napisał postów [3400], status [Szycha] Reputacja
    [moderacja]
    [-5]
    2022-02-02 17:29:29 [185.127.20.*] id:1632024  
    Pedro: Napisał postów [8908], status [VIP] Reputacja
    Jak widać @KubaXY... dla ciemnoty to wzory :):):)
    2022-02-02 19:17:30 [83.26.75.*] id:1632033  
    KubaXY: Napisał postów [3400], status [Szycha] Reputacja
    Dokladnie @Pedro. Jaki elektorat, takie wzory
    2022-02-02 22:25:25 [31.1.227.*] id:1632042  
    [moderacja]: Napisał postów [279], status [starszy wyjadacz] Reputacja
    [moderacja]
    [-5]
    2022-02-02 22:52:54 [5.173.48.*] id:1632044  
    [moderacja]: Napisał postów [3400], status [Szycha] Reputacja
    [moderacja]
    [-5]
    2022-02-03 09:38:50 [217.173.195.*] id:1632065  
    wojtasoks: Napisał postów [10984], status [VIP] Reputacja
    I nie ważne o czym mówi, byle ładnie mówił. Jak nasz premier, dwukrotnie skazany za kłamstwo. No niektórym to wystarcza, nieważne co się dzieje i robi, ważne jak ładnie się mówi.