• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1555
  • Dodano: 2022-01-28 / 11:12
  • Komentarzy: 1

  Lis wpadł do zbiornika na wodę. Uratowali go strażacy z Brzegu

  (Fot. KP PSP Brzeg)

  Dzięki sprawnej akcji strażaków z komendy w Brzegu, osłabiony lis, który wpadł do zamarzniętego zbiornika w Skarbimierzu Osiedle trafił pod fachową opiekę.


  W czwartek 27 stycznia o godzinie 9:29 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Brzegu wpłynęło zgłoszenie o lisie uwięzionym w zbiorniku wodnym w miejscowości Skarbimierz Osiedle.

  - Po przybyciu na miejsce zdarzenia w wyniku przeprowadzonego rozpoznania wstępnego stwierdzono, że do zbiornika wodnego znajdującego się na terenie jednego z zakładów w miejscowości Skarbimierz Osiedle wpadł lis. Zwierzę leży na tafli lodu na środku zbiornika, nie jest w stanie samodzielnie wyjść, jest osłabione - poinformowała Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Brzegu.

  Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, sprawieniu drabin nasadkowych w celu umożliwienia bezpiecznego wejścia i wyjścia ratownika ze zbiornika, zejściu do wody ratownika ubranego w kombinezon wypornościowy, zabezpieczonego linką asekuracyjną, podjęciu zwierzęcia z tafli lodu przy pomocy podbieraka i przeciągnięciu go na brzeg oraz umieszczeniu lisa w klatce (zwierzę okryto wełnianym kocem).

  Zwierzę zabezpieczone w klatce przekazano Policji w celu przetransportowania do weterynarza. Komenda podkreśla, że akcję ratowania lisa przeprowadzono w sposób bezpieczny dla ratowników i zwierzęcia.

  Przypominamy wszystkim aby być czujnym na cierpienie zwierząt szczególnie w obecnym okresie, kiedy to na zewnątrz panują niskie temperatury. Pamiętajmy również o tym, że występujący obecnie lód na zbiornikach i ciekach wodnych jest cienki i kruchy, a wchodzenie na niego może się skończyć tragicznie.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2022-01-28 13:59:02 [83.26.75.*] id:1631722  
  KubaXY: Napisał postów [2996], status [Szycha] Reputacja
  Brawo Straż. Lepiej ratowac liska, pieska, czy łabędzia, niż pissowca

  Nick:
  Treść: