• Autor: News4media
  • Wyświetleń: 2856
  • Dodano: 2022-01-21 / 08:51
  • Komentarzy: 0

  Ponad 450 wozów strażackich dla OSP. Wiemy, gdzie trafią

  (Fot. iStock)

  Znana jest już lista jednostek ochotniczych straży pożarnych, które otrzymają nowe samochody. To lekkie, średnie i ciężkie wozy ratowniczo-gaśnicze

  Na liście przedstawionej przez MSWiA znajduje się 456 pozycji. Każda z wymienionych tam jednostek może liczyć w tym roku na rządowe dofinansowanie przy zakupie sprzętu. Łącznie na ten cel przeznaczono 175 milionów złotych.
  Ponad 164 mln to środki z budżetu państwa i dotacje z Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Pozostałe pieniądze pochodzą z odpisów z firm ubezpieczeniowych.

  - Do jednostek OSP trafią 304 średnie samochody ratowniczo-gaśnicze, 69 ciężkich oraz 83 lekkie. Szacowana łączna wartość sprzętu to około 383 miliony złotych - informuje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

  Co z wkładem własnym potrzebnym do kupienia sprzętu?

  OSP radzą sobie z tym na różne sposoby. Na przykład ochotnicy z województwa zachodniopomorskiego otrzymają 15 wozów. Kupno niektórych z nich będzie dodatkowo współfinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W innych przypadkach potrzebne pieniądze dołożą gminy. Ale są także sytuacje, w których o wkład własny zadbała sama OSP.
OSP współpracują z WFOŚiGW także w województwie kujawsko-pomorskim, gdzie strażacy otrzymają 24 pojazdy. W województwie opolskim przybędzie ich 16.

  Pełna lista OSP z przyznanym dofinansowaniem
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".