• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 23655
  • Dodano: 2022-01-20 / 12:26
  • Komentarzy: 0

  Spłonęły trzy mieszkania. Strażacy dogaszają ogień przy ulicy Jagiellonów

  Trzy spalone mieszkania i jedna poparzona osoba to skutki pożaru, jaki wybuchł z rana przy ulicy Jagiellonów w Opolu. Strażacy walczyli z ogniem w sile 9 zastępów.

  W budynku usługowo-mieszkalnym spłonęło poddasze, gdzie znajdowały się trzy mieszkania. Oprócz tego w wyniku działań straży zalana została apteka i siłownia.

  - Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do służb ratunkowych o 7.30. Na miejscu działa 9 zastępów straży pożarnej. W chwili przybycia straży, ogniem objętych było kilka pomieszczeń. Przed przybyciem straży z budynku ewakuowało się 6 osób, w tym troje dzieci. Jedna osoba dorosła doznała poparzeń. W chwili obecnej działania polegają na dogaszaniu i rozbiórce elementów zagrażających upadkiem z wysokości. Na tę chwilę za późno by mówić o przyczynach pojawienia się ognia - informuje będący na miejscu kpt. Paweł Kolera z Komendy Miejskiej PSP w Opolu.

  - Do pomocy natychmiast ruszyli przedstawiciele Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego i Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Opolu. Jedna rodzina z trójką dzieci trafiła do mieszkania chronionego przy ul. Krakowskiej, dwie osoby przyjął Ośrodek Readaptacji Społecznej "Szansa". Poszkodowani znajdują się pod opieką psychologa - informuje Urząd Miasta Opola.

  Dogaszanie pożaru potrwa jeszcze wiele godzin. Jego przyczyny będzie wyjaśniać policja we współpracy z nadzorem budowlanym.

  Zdjęcie (1/23)

  (Fot. Dżacheć)

  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".