• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 1872
  • Dodano: 2022-01-18 / 12:08
  • Komentarzy: 1

  Nie zatrzymał się do kontroli drogowej, uciekał.... "wydmuchał" blisko 2 promile

  (Fot. KPP Namysłów)

  Policjanci z namysłowskiej drogówki zatrzymali nietrzeźwego kierowcę skody, który przekroczył dozwoloną prędkość. 39-latek nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał ulicami gminy Wilków. W chwili zatrzymania miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. To nie pierwsza sytuacja, gdy został zatrzymany po spożyciu alkoholu. Grozi mu do 5 lat więzienia.

  Jak się okazało, mężczyzna był już karany za podobne przestępstwo 10 lat temu. Wtedy też kierował samochodem w stanie nietrzeźwości i też stracił prawo jazdy.

  W sobotę sytuacja się powtórzyła. W miejscowości Wilków kierujący skodą przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. Wiedząc, że jest pod działaniem alkoholu, nie zatrzymał się do kontroli drogowej i zaczął uciekać przed policjantami. Najpierw samochodem, a gdy porzucił auto na przypadkowej posesji, ucieczkę kontynuował pieszo. Po krótkim pościgu został zatrzymany. Badanie alkomatem wykazało, że 39-letni mieszkaniec powiatu kluczborskiego ma blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

  Został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał dwa zarzuty: kierowania samochodem wstanie nietrzeźwości i niezatrzymania się do kontroli drogowej. Stracił także prawo jazdy, które niedawno ponownie wyrobił. Za takie przestępstwa grozi mu kilkutysięczna grzywna, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów a nawet do 5 lat więzienia.

  Osobno odpowie za przekroczenie prędkości. Tu nowy taryfikator również będzie bezwzględny
  reklama

  Więcej zdjęć

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2022-01-18 14:20:51 [185.127.20.*] id:1630898  
  Pedro: Napisał postów [8908], status [VIP] Reputacja
  Odstrzelić dziada i po sprawie...

  Nick:
  Treść: