• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 2316
  • Dodano: 2022-01-14 / 12:41
  • Komentarzy: 1

  Nadmierna prędkość = wysoki mandat

  Nadmierna prędkość = wysoki mandat

  (Fot. KPP Krapkowice)

  Policjanci z krapkowickiej grupy SPEED zatrzymali dwóch kierowców, którzy znacznie przekroczyli dopuszczalną prędkość. Kierowca volkswagena, 37-latek na obszarze zabudowanym pędził z prędkością 113km/h. Drugi, jechał obwodnicą Krapkowic z prędkością 144km/h. W nowym taryfikatorze nie ma taryfy ulgowej dla kierowców, którzy nie stosują się do ograniczeń prędkości.

  Krapkowiccy policjanci wchodzący w skład grupy SPEED każdego dnia zatrzymują piratów drogowych, którzy swoim zachowaniem powodują niebezpieczeństwo na drogach. Patrolując drogi naszego powiatu mundurowi natknęli się na kierującego volkswagenem, który jadąc 113km/h przekroczył dwukrotnie dopuszczalną prędkość w miejscowości Kujawy.

  Według nowego taryfikatora, 37-latek został ukarany mandatem karnym w wysokości 2000 zł, a jego konto zasiliło 10 punktów karnych. Krakowianin za przekroczenie prędkości o 63km/h na obszarze zabudowanym stracił też swoje uprawnienia do kierowania na 3 miesiące.

  Drugi kierujący, jadąc obwodnicą Krapkowic jechał z prędkością 144km/h na obowiązującej 90. 22-latek został zatrzymany do kontroli drogowej. Na jego konto wpłynęło również 10 punktów karnych, a mandat wyniósł 1500 zł.

  Pamiętajmy, że lekceważenie ograniczeń prędkości to nadal w wielu przypadkach czynnik mający wpływ na tragiczne w skutkach zdarzenia drogowe. Zimowa aura dodatkowo uprzykrza nam podróż i bezpieczne dotarcie do celu. Dlatego bądźmy ostrożni i respektujmy ograniczenia prędkości na drodze.  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2022-01-14 16:26:55 [80.49.238.*] id:1630672  
  kelob: Napisał postów [31], status [rozkręca się] Reputacja
  Od kiedy Krapkowice mają obwodnicę ? Chyba że chodzi o obwodnicę Malni i Choruli.

  Nick:
  Treść: