• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 5146
  • Dodano: 2022-01-17 / 10:05
  • Komentarzy: 3

  Rusza Centrum Przesiadkowe Opole Wschodnie. Zmiany w kursowaniu autobusów

  (Fot. Dżacheć)

  Oficjalnie ruszyło centrum przesiadkowe Opole-Wschodnie. Podróżujących autobusami miejskimi czekają zmiany.

  W związku z kończącymi się pracami inwestycyjnymi w obrębie stacji kolejowej Opole Wschodnie od 17 stycznia 2022 r. (poniedziałek) w rejonie tym modyfikacji ulegną trasy linii: 11, 15, 25, 28 i N2.

  Z obsługi komunikacyjnej zostaną wyłączone przystanki:
  ⦁    "Oleska-Uniwersytet" (w kierunku os. AK),
  ⦁    "Kośnego-Katowicka" (w obu kierunkach),
  ⦁    "Kośnego-Pl. Kopernika",
  ⦁    "Sosnkowskiego-Centrum Handlowe" (w kierunku ul. Okulickiego).

  Autobusy będą zatrzymywać się na nowo utworzonych przystankach:

  ⦁    "Dworzec Wschodni-Uniwersytet" (dla linii 11 w kierunku os. AK, dla linii 15 w kierunku Centrum, dla linii 28 w kierunku Grudzice, dla linii N2 w kierunku ul. Luboszyckiej),
  ⦁    "Dworzec Wschodni-Wieża Ciśnień" (w obu kierunkach dla linii: 11, 28 i N2),
  ⦁    "Rataja-Dworzec Wschodni" (w obu kierunkach dla linii 15),
  ⦁    "Rataja-Szpital" (w obu kierunkach dla linii 15).

  Autobusy linii 11 od przystanku "Reymonta" kursować będą ulicami: Reymonta - Żeromskiego - Oleską - przez Centrum Przesiadkowe Opole Wschodnie do przystanku "Oleska-Stegu Arena" - c.d. bez zmian.
  Przejazd w przeciwnym kierunku odbywać się będzie standardową trasą tej linii przez ul. Oleską z uwzględnieniem nowo utworzonego przystanku "Dworzec Wschodni-Wieża Ciśnień".

  Autobusy linii 15 od przystanku "Ozimska-Dubois" kursować będą ulicami: Ozimską - Katowicką - przez Centrum Przesiadkowe Opole Wschodnie - Rataja - Sosnkowskiego do przystanku "Sosnkowskiego-Wodociągowa" - c.d. bez zmian. Przejazd w przeciwnym kierunku od przystanku "Sosnkowskiego-Wodociągowa" odbywać się będzie ulicami: Sosnkowskiego - Rataja - przez Centrum Przesiadkowe Opole Wschodnie - Katowicką - Ozimską do przystanku "Ozimska-Dubois" - c.d. bez zmian.

  Autobusy linii 25 od przystanku "Damrota" kursować będą ulicami: Reymonta - Ozimską do przystanku "Ozimska-Katowicka" - c.d. bez zmian. Przejazd w przeciwnym kierunku od przystanku "Ozimska-Katowicka" odbywać się będzie ulicami: Ozimską - Kołłątaja - 1 Maja do przystanku "1 Maja-Dworzec Główny" - c.d. bez zmian.

  Autobusy linii 28 od przystanku "Sosnkowskiego-Małopolska" kursować będą ulicami: Sosnkowskiego - Horoszkiewicza - Ozimską - Katowicką - przez Centrum Przesiadkowe Opole Wschodnie - Oleską - Chabrów do przystanku "Chabrów" - c.d. bez zmian. Przejazd w przeciwnym kierunku od przystanku "Chabrów" odbywać się będzie ulicami: Chabrów - Oleską - przez Centrum Przesiadkowe Opole Wschodnie - Katowicką - Ozimską - Horoszkiewicza - Sosnkowskiego do przystanku "Sosnkowskiego-Małopolska" - c.d. bez zmian.


  Autobusy linii N2 od przystanku "Reymonta" kursować będą ulicami: Reymonta - Żeromskiego - Oleską - przez Centrum Przesiadkowe Opole Wschodnie - Oleską - Chabrów - Luboszycką do przystanku "Luboszycka-Chabrów" - c.d. bez zmian. Przejazd w przeciwnym kierunku od przystanku "Luboszycka-Chabrów" odbywać się będzie ulicami: Chabrów - Oleską - przez Centrum Przesiadkowe Opole Wschodnie - Oleską - Żeromskiego do przystanku "Pl. Kopernika-Uniwersytet" - c.d. bez zmian.
  reklama

  Więcej zdjęć

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2022-01-18 08:38:51 [217.173.195.*] id:1630864  
  wojtasoks: Napisał postów [10636], status [VIP] Reputacja
  Macie rację. Ale strona MZK Opole i wszystko jasne :)

  Nick:
  Treść:
  2022-01-17 10:47:57 [89.67.3.*] id:1630775  
  DonPedro69: Napisał postów [9544], status [VIP] Reputacja
  Jedna mapka wyjaśniłaby wszystko.

  Nick:
  Treść:
  Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
  2022-01-17 11:54:38 [80.253.213.*] id:1630785  
  SekO: Napisał postów [765], status [rozpisany/na] Reputacja
  Dokładnie!