• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 1285
  • Dodano: 2022-01-11 / 16:29
  • Komentarzy: 0

  Policjanci z zespołów specjalnych CBŚP ćwiczyli w Opolu taktykę "CQB"

  Policjanci z zespołów specjalnych CBŚP ćwiczyli w Opolu taktykę "CQB"

  (Fot. CBŚP)

  Policjanci z zespołów specjalnych CBŚP nieustannie doskonalą swoje umiejętności uczestnicząc w szkoleniach, dzięki temu działają błyskawicznie i skutecznie. W ostatnim czasie policjanci z Zarządu w Opolu przeprowadzili ćwiczenia, w których uczestniczyli także funkcjonariusze z Zarządu w Łodzi i Poznaniu CBŚP. Podczas szkolenia doskonalono m.in. umiejętności z zakresu taktyki "CQB" czyli walki z przeciwnikiem w pomieszczeniach zamkniętych, której celem jest obezwładnienie i zatrzymanie osób podejrzanych.

  Aby bezpiecznie i profesjonalnie realizować zadania związane z zatrzymywaniem osób niebezpiecznych, mogących posiadać m.in. broń palną, policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji cyklicznie odbywają różnorodne szkolenia. Dzięki uprzejmości Pana Mirosława Pietruchy, Dyrektora Oddziału Elektrowni Opole PGE GiEK S.A., funkcjonariusze zespołu specjalnego Zarządu w Opolu CBŚP korzystają z obiektów wchodzących w skład elektrowni, na których regularnie ćwiczą taktyką "CQB" czyli tzw. "taktykę czarną" polegającą na walce z przeciwnikiem w pomieszczeniach zamkniętych.

  W ostatnim szkoleniu wzięli udział policjanci zespołów specjalnych z zarządów CBŚP w Opolu, Łodzi i Poznaniu. Funkcjonariusze wykonując złożone zadania szkoleniowe, pozwalające odwzorować różne scenariusze potencjalnych działań, eliminują pojawiające się w trakcie ćwiczeń błędy, co pozwala poprawić jakość realizowanych zadań w codziennej służbie.
  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".