• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 1132
  • Dodano: 2022-01-10 / 15:51
  • Komentarzy: 1

  Nie ma zgody na nietrzeźwych kierowców

  (Fot. KPP Brzeg)

  Pierwszy długi weekend 2022 roku za nami. W tym czasie brzescy policjanci odnotowali kilka kolizji, w których na szczęście nikt nie został ranny. Niestety wciąż zdarzają się osoby, które lekceważą prawo i za kierownicę wsiadają nietrzeźwe. Stanowią oni ogromne zagrożenie na naszych drogach, narażają siebie i innych na niebezpieczeństwo.

  W minionych dniach policjanci odnotowali 2 kolizje, w których nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Policjanci sprawdzali też stan techniczny pojazdów, sposób przewożenia dzieci i trzeźwość kierowców. Jedna osoba złamała sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, natomiast dwóch innych kierowców było pod wpływem alkoholu.

  Pierwszy, to 47-letni kierowca volkswagena. Mężczyzna został zatrzymany dzięki zgłoszeniu świadków. Ich uwagę zwrócił sposób kierowania samochodem, który poruszał się całą szerokością jezdni. Policjanci natychmiast pojechali we wskazane w zgłoszeniu miejsce, gdzie na krajowej 39 zauważyli volkswagena. Zatrzymali go do kontroli i przebadali. Urządzenie pokazało blisko 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna miał cofnięte uprawnienia do kierowania, a pojazd nie posiadał aktualnych badań technicznych.

  Jeszcze tego samego dnia, brzeska drogówka została skierowana na zdarzenie w gminie Grodków. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że 36-latka kierująca oplem zjechał na przeciwległy pas ruchu gdzie zderzyła się z alfą, którą kierował 21-latek. Badanie pokazało, że odpowiedzialna za zdarzenie kobieta była nietrzeźwa. W organizmie miała 2 promile alkoholu. Dodatkowo nie posiadała uprawnień do kierowania.

  Oboje muszą się teraz liczyć z karą do 2 lat więzienia, sądowym zakazem prowadzenia pojazdów i wysoką grzywną. Natomiast 36-latka dodatkowo odpowie za spowodowanie kolizji pod wpływem alkoholu.

  Wsiadając za kierownicę, przede wszystkim musimy pamiętać o jednej podstawowej zasadzie - NIGDY NIE JEŻDŻĘ PO ALKOHOLU! Rzeczywistość jednak pokazuje, że wielu kierowców nadal lekceważy tę dewizę. Swoim zachowaniem narażają siebie i innych użytkowników dróg na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia.

  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2022-01-10 15:54:57 [185.127.20.*] id:1630310  
  Pedro: Napisał postów [8908], status [VIP] Reputacja
  Ehhh brak słów na tą patologię...

  Nick:
  Treść: