• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 6112
  • Dodano: 2022-01-07 / 14:24
  • Komentarzy: 2

  Nastawniczy pod wpływem alkoholu. Doszło do dwóch groźnych zdarzeń na torach

  (Fot. Dżacheć)

  W poniedziałek, 3 stycznia, w Opolu doszło do dwóch groźnych zdarzeń na sieci kolejowej. W obu przypadkach nie doszło do żadnych strat dzięki szybkiej reakcji drużyn PKP Intercity


  O niebezpiecznych zdarzeniach w Opolu informuje portal rynek-kolejowy.pl. Do obu doszło w poniedziałek, 3 stycznia godzinach wieczornych.

  Na stacji Opole Główne około godziny 20.00 pociąg relacji Przemyśl - Poznań wjechał na tor zajęty. Reakcja maszynisty zapobiegła zderzeniu. - Pociąg zatrzymał się przed stojącym składem w odległości ponad 30 m - informuje Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP PLK.

  - Zapewniono podróżnym dalszy przejazd ok. godz. 20. 30. Komisja zebrała dane dotyczące incydentu. Pracownicy zostali przebadania na zawartość alkoholu i środków odurzających. Wynik był negatywny. Szczegółowe przyczyny incydentu ustala komisja - podaje rzecznik w rozmowie z portalem.

  Ponad dwie godziny później, około godziny 22.30 pociąg relacji Przemyśl - Wrocław Gł. został skierowany do stacji Opole Groszowice (ze szlaku Opole Groszowice - Opole Główne) z uwagi na brak możliwości wjazdu do stacji Opole Główne. - Uzgodniono cofanie składu ze szlaku do stacji, jednak pociąg został zatrzymany przez pracownika przewoźnika, który obserwował drogę. Pracownik zgłosił nieprawidłowe ułożenie rozjazdu - opisuje Mirosław Siemieniec. Wstrzymany został ruch pociągów na ok 90 min. Po zakończeniu czynności przez komisję kolejową ok północy pociąg odjechał w dalsza drogę.

  Zgodnie z procedurą zbadano pracowników na zawartość alkoholu i środków odurzających.- Wynik nastawniczego pokazał stan po spożyciu alkoholu. Taka sytuacja oznacza dyscyplinarne zwolnienie osoby łamiącej zasady - podkreśla przedstawiciel PLK dodając, że zgodnie z wymogami ustalone będą okoliczności incydentu.

  - Zarządca infrastruktury wykorzystuje wszystkie możliwości, aby pracownicy mieli właściwe warunki pracy i pełnili obowiązki zgodnie z regulaminem. Poza szkoleniem i pouczeniami są kontrole o każdej porze, materiały informacyjne i działania organizacyjne związane z kształtowaniem kultury bezpieczeństwa. Zgodnie z procedurą po zdarzeniach oraz incydentach organizowane są dodatkowe pouczenia i narady, aby eliminować przyczyny niewłaściwych zachowań - podsumowuje Mirosław Siemieniec.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2022-01-07 20:15:43 [5.173.49.*] id:1630055  
  tippmann: Napisał postów [7194], status [VIP] Reputacja
  pier. olnął kielicha na pohybel pissowi

  Nick:
  Treść:
  2022-01-07 14:33:04 [89.67.3.*] id:1630006  
  DonPedro69: Napisał postów [9544], status [VIP] Reputacja
  kształtowanie kultury bezpieczeństwa - ciekawe co miał na myśli, bo brzmi to co najmniej dziwnie; raczej: zasad bezpieczeństwa

  Nick:
  Treść: