• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1382
  • Dodano: 2021-12-28 / 14:35
  • Komentarzy: 0

  Meteorolodzy ostrzegają - będzie ślisko!

  (Fot. Dżacheć)

  Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegają przed marznącymi opadami oraz mgłami intensywnie osadzającymi szadź. Ostrzeżenie o oblodzeniu wydano dla wszystkich powiatów województwa opolskiego.


  Uwaga kierowcy! Będzie ślisko! Dla wszystkich powiatów Opolszczyzny wydano alerty dotyczące marznących opadów. Prognozuje się wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu lub mżawki, powodujących gołoledź.

  - Prognozowane są słabe opady marznącego deszczu lub mżawki powodujące gołoledź. Ostrzeżenie dotyczy nie tylko kierowców, ale również pieszych, ponieważ nie tylko ulice, ale również chodniki mogą okazać się dla nas niebezpieczne. Istnieje duże ryzyko poślizgnięcia się na złudnie suchym chodniku i połamania nogi lub ręki - słyszymy.

  Ostrzeżenie pogodowe obowiązuje od wtorku 28 grudnia od godz. 18:30 dnia do godz. 09:00 w środę 29 grudnia.

  Zima to czas kiedy warunki drogowe wymagają od kierowców większej ostrożności i wzmożonej koncentracji. Śliska nawierzchnia, mgły, opady deszczu i śniegu powodują, że kierowcy powinni zdjąć nogę z gazu. W takich warunkach widoczność spada, a droga hamowania znacznie się wydłuża.

  Dlatego tak ważnym jest, aby dostosować prędkość do panujących warunków i sprawdzić stan techniczny swojego samochodu. Zmiana opon na zimowe, kontrola stanu wycieraczek, świateł oraz układu hamulcowego to podstawowe czynności jakie powinni wykonać kierowcy.

  Zapamiętaj! Widząc w trakcie złych warunków pogodowych osobę osłabioną, leżącą, pozostającą na dworze zainteresuj się nią. Udziel jej pomocy lub powiadom odpowiednie służby, dzwoniąc pod numer 112 lub 800 163 136. Pamiętaj, sam możesz potrzebować pomocy!
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".