• Autor: News4media
  • Wyświetleń: 2243
  • Dodano: 2021-12-27 / 16:56
  • Komentarzy: 1

  Pociągiem 250 km/h? Znane są plany PKP

  (Fot. iStock)

  Prezes spółki PKP Polskie Linie Kolejowe ujawnił, kiedy w Polsce pociągi będą mogły jeździć z prędkością 250 km/h. Ogłoszonych jest kilkanaście przetargów, dzięki którym certyfikacja przedsięwzięcia będzie możliwa w całkiem nieodległym terminie.

  Centralna Magistrala Kolejowa to linia, po której pociągi już teraz mogą poruszać się z prędkością 200 km/h. Trwające prace mają sprawić, że wkrótce tabor będzie jechał po szynach CMK jeszcze szybciej - nawet 250 km/h. Rzeczona trasa ma swój początek w Grodzisku Mazowieckim, kończy się zaś w Zawierciu. Połączenie wiąże ze sobą stacje m.in. w Warszawie, Krakowie i Katowicach.

  Według informacji przekazanej przez prezesa PKP PLK możliwość certyfikowania trasy do wyższej prędkości powinna nastąpić w grudniu 2023 roku.

  "Założenia były takie, żeby wykonać wszystkie potrzebne prace do końca przyszłego roku i robimy wszystko, żeby tak się stało" - wyjaśnił Ireneusz Merchel. Szef spółki zaznaczył, że obecnie nikt nie jest w stanie przewidzieć, ile czasu potrwa proces certyfikacji.

  "Chcemy zakończyć prace do końca 2023 roku, ale czy uzyskamy certyfikację w grudniu 2023 roku, czy w połowie 2024 roku, to odpowiedzialnie będziemy mogli mówić najwcześniej za rok" - wyjaśnił prezes Merchel dodając, że ogłoszonych jest kilkanaście przetargów, między innymi na poprawę parametrów podtorza czy stan samych torów. Niektóre z tych prac dobiegły już końca.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-12-28 00:03:51 [5.173.49.*] id:1629397  
  tippmann: Napisał postów [7194], status [VIP] Reputacja
  prezes:)))i wszystko jasne:)))pierwsza polska elektrownia atomowa też ma już prezesa:)))***** ***

  Nick:
  Treść: