• Autor: News4media
  • Wyświetleń: 1249
  • Dodano: 2021-12-20 / 15:42
  • Komentarzy: 0

  Czy to będą białe święta? Pogoda na wigilię i Boże Narodzenie

  (Fot. iStock)

  Według najnowszych przewidywań synoptyków te święta mają być... No właśnie, jakie. Czy będziemy mogli podziwiać śnieżne krajobrazy, czy raczej mamy nastawić się na mróz bez białego puchu?

  Do świąt Bożego Narodzenia jeszcze kilka dni i od razu trzeba zastrzec, że prognozy pogody dla tego okresu jeszcze się zmieniają. Pod koniec ubiegłego tygodnia synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej zwiastowali, że okres świąteczny przyniesie pewne ocieplenie, a z kolei trochę wcześniej przewidywano utrzymanie się zimowej aury. Jakie są obecne prognozy?

  IMGW spodziewa się, że już w nocy z poniedziałku na wtorek na Podlasiu i Suwalszczyźnie temperatura spadnie do nawet minus 11 stopni Celsjusza. W innych częściach Polski - w jej centrum i na południu - będzie cieplej, bo od minus 7 do minus 4 stopni. Im bardziej na północ, tym termometry wskażą wyższe wskaźniki - do 1 stopnia na plusie nad morzem.

  We wtorek trzeba spodziewać się przelotnych opadów śniegu, ale w rejonach górskich. Na wschodzie zacznie się robić mroźnie - do minus 6 stopni. W środę i w czwartek chłód zacznie przybierać na sile. W górach może być nawet minus 15 stopni, a na wschodzie temperatura spadnie do minus 7. Na wybrzeżu trzeba się liczyć z deszczem ze śniegiem.

  Wigilia Bożego Narodzenia. Niebo ma być pochmurne. Niemal w całym kraju mają panować minusowe temperatury - od minus 10 w górach do minus 3 w reszcie Polski, a tylko nad morzem termometry mogą pokazać 0.

  W pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia nadal będzie pochmurnie, ale synoptycy nie wykluczają większej ilości słońca na południu. "Słaby śnieg padać może głównie na wschodzie i południu. Noc z piątku na sobotę najchłodniejsza na północy, tam około -7 °C. Tam też najchłodniej w dzień, około -4 °C, natomiast najcieplejszą częścią Polski będzie południe - około 1°C" - przewiduje IMGW.

  W drugi dzień świąt ma być już słoneczniej i po południu ma zacząć padać śnieg. Nocą ma być od minus 10 do minus 4 stopni, temperatura może wynieść minus 12. Za dnia będzie znacznie cieplej. Podhale pozostanie najmroźniejszym regionem, ale będzie tam minus 7 stopni. W reszcie kraju od minus 4 do 0 stopni.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".