• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1406
  • Dodano: 2021-12-17 / 13:35
  • Komentarzy: 1

  Radni uchwalili budżet Opola na kolejny rok. 14 poprawek radnych zaopiniowanych negatywnie

  (Fot. Dżacheć)

  Podczas czwartkowej sesji Rady Miasta Opola, uchwalono budżet Opola na 2022 rok. Radni nie byli jednak jednogłośni. Zarówno klub PiS, jak i PO zgłosił poprawki w imieniu mieszkańców miasta, które zostały zaopiniowane negatywnie przez prezydenta Arkadiusza Wiśniewskiego.


  W czwartek 16 grudnia miejscy radni głosowali nad budżetem Opola na 2022 rok. 15 członków Klubu Arkadiusza Wiśniewskiego głosowało za, czterech radnych Prawa i Sprawiedliwości przeciw, a wstrzymali się - zgodnie z wcześniejszymi założeniami przedstawiciele Platformy Obywatelskiej.

  Prezydent Arkadiusz Wiśniewski zaopiniował negatywnie wszystkie 13 złożonych przez radnych Platformy Obywatelskiej poprawek oraz jedną poprawkę zgłoszoną przez radnych Prawa i Sprawiedliwości.

  - Prezydent Wiśniewski nie przyjął naszych postulatów, zlekceważył mieszkańców miasta i autorytarnie będzie rządził się w swoim folwarku. Wstyd - komentuje Przemysław Pospieszyński, radny PO.

  Plan budżetu zakłada dochody ogółem na poziomie 1 mld 134 mln zł i wydatki ogółem w wysokości 1 mld 258,4 mln zł. Budżet będzie niższy w porównaniu z tegorocznym o 30 mln zł, co jest m. in. konsekwencją trwającej pandemii i Polskiego Ładu.

  - Nie będzie to łatwy rok. Szaleje drożyzna, spór rządu PiS z UE - który blokuje dostęp do 770 miliardów zł. dotacji - pozbawia samorządy finansowania dla inwestycji, a na dodatek Polski Ład zabiera samorządom dochody bieżące, z których finansujemy m. in. wynagrodzenia pracowników samorządowych. Nie poddajemy się jednak. Mamy ambitny budżet mimo trudnych czasów. Na inwestycje wydamy 303 mln złotych. W 2022 r. ruszy budowa stadionu opolskiego. Ponad 20 mln zł. wydamy na elektryczne autobusy. Ruszy budowa parku na os. Malinka (tężnia) oraz nowego Domu Opieki dla seniorów (całodobowa opieka). Zacznie się też budowa kolejnego przedszkola na Zaodrzu (ul. Krapkowicka). Zaraz obok powstanie parking na wyspę Bolko. Oby udało się też ruszyć z poszerzeniem feralnego wiaduktu na ul. Krapkowickiej. Będziemy kontynuować budowę przedszkola i przychodni zdrowia na Malince (Szpital przy Witosa). Przebudujemy plac przed dworcem, a trwa tam też budowa nowego centrum przesiadkowego. W przyszłym roku dobiegnie też końca budowa Centrum Usług Publicznych przy ul. Pileckiego. Bardzo serdecznie dziękuję radnym za poparcie, a współpracownikom bliższym i dalszym za wspólne prowadzenie spraw naszego Opola i dbanie o miasto - komentował prezydent Arkadiusz Wiśniewski po sesji.

  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-12-17 14:39:09 [5.173.42.*] id:1628408  
  tippmann: Napisał postów [7294], status [VIP] Reputacja
  nowy stadion jest potrzebny jak q rwie majtki

  Nick:
  Treść: