• Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 785
  • Dodano: 2021-12-09 / 07:28
  • Komentarzy: 0

  Każdy może spełniać marzenia chorych dzieci - Ty też. Zostań wolontariuszem!

  Czego potrzeba, by pomagać innym? Empatii, zapału i odrobiny wolnego czasu. Takie cechy mają wolontariusze Fundacji Mam Marzenie, która po raz kolejny zaprasza do współpracy osoby chcące sprawić radość najmłodszym, których dotknęła choroba. Spotkanie informacyjne odbędzie się we wtorek 14 grudnia 2021 r. o godzinie 18:00 w Opolu w Hotelu Mercury ul. Krakowska 57-59.

  Fundacja Mam Marzenie, od 18 lat spełniająca najskrytsze życzenia swoich podopiecznych, zaprasza wszystkie osoby o wielkim sercu do udziału w wolontariacie. Działalność Fundacji oparta jest w 100% na pomocy ochotników, dlatego ich udział w działaniach jest tak ważny. To oni spotykają się z dziećmi i poznają ich marzenia, organizują wydarzenia i inicjatywy, których rezultatem jest wniesienie radości w przykrą rzeczywistość choroby.
  - 18 lat działalności Fundacji to przede wszystkim wiele pięknych wspomnień i historii - mówi Małgorzata Kożuchowska, ambasadorka Fundacji Mam Marzenie - Poznanie marzenia i jego spełnienie jest niesamowitym doświadczeniem, a uśmiech na twarzy szczęśliwego dziecka najpiękniejszym co można otrzymać́ w zamian. Mamy dowody na to, że spełnianie marzeń́ ma terapeutyczną moc i daje dziecku siłę̨ do walki z tak trudnym przeciwnikiem jakim jest choroba. Każdy z nas ma bowiem marzenia, ale nie każdy ma szansę je zrealizować́.
  To dzięki zaangażowaniu ludzi dobrej woli - sponsorów i wolontariuszy, 8-letnia Marta dostała upragniony zestaw perkusyjny, a 16-letni Iwo zobaczył Barcelonę oraz emocjonujący mecz swojej ulubionej drużyny FC Barcelony na jej stadionie. 6-letnia Lenka, wielbicielka talentu Idy Nowakowskiej, spotkała się ze swoją idolką, z którą mogła zatańczyć, przymierzyć baletowe stroje i zaprzyjaźnić się. Natomiast Patryk, mając zaledwie 12 lat, przez jeden dzień mógł poczuć jak to jest być żołnierzem.

  Więcej informacji na temat możliwości udziału w wolontariacie znaleźć można na stronie https://mammarzenie.org/.

  O Fundacji Mam Marzenie:
  Misją Fundacji Mam Marzenie jest spełnianie marzeń dzieci w wieku 3-18 lat, cierpiących na choroby zagrażające ich życiu. Przez swoją działalność Fundacja chce dostarczać chorym dzieciom i ich rodzinom niezapomnianych wrażeń, które pozwolą choć na chwilę zapomnieć o cierpieniu, wniosą w ich życie radość, siłę do walki z chorobą i nadzieję na przyszłość.

  Fundacja Mam Marzenie powstała w Krakowie 14 czerwca 2003 roku jako niezależna i samodzielna organizacja, skupiająca wyłącznie wolontariuszy. Fundacja rozpoczęła działalność w lutym 2004 r. w Krakowie, Warszawie i w Poznaniu. Od 2007 roku działa już na terenie całej Polski i obecnie posiada 16 oddziałów: Białystok, Bydgoszcz, Gorzów Wielkopolski, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław. Od początku działalności aż do dziś wolontariusze Fundacji Mam Marzenie spełnili w sumie ponad 9200 marzeń chorych dzieci.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".