• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 742
  • Dodano: 2021-12-02 / 12:09
  • Komentarzy: 4

  "Choinka życzeń" ponownie pod Talentownią

  "Choinka życzeń" ponownie pod Talentownią
   <i>(Fot. Dżacheć)</i>

  (Fot. Dżacheć)

  Grudzień otwiera wiele serc na potrzeby innych. Po wielkim sukcesie ubiegłorocznej inicjatywy, czyli 71 spełnionych marzeń Choinka Życzeń znów pojawiła się obok Talentowni w Opolu! Wisi na niej już kilka listów do św. Mikołaja. Powiesiły je osoby korzystające z Lodówki Skarbów, czyli jadłodzielni obok Talentowni.


  - Chcemy dotrzeć do kolejnych potrzebujących osób oraz do ludzi dobrej woli chcących się dzielić w tym szczególnym czasie. Tym razem drzewo jest znacznie większe, by było bardziej widoczne dla potrzebujących i darczyńców. Choinka z nietypowymi listami to pomysł osób działających w Talentowni prowadzonej przez Fundację Kwitnące Talenty. Organizacja pomaga odkrywać i rozwijać talenty od ponad dziewięciu lat, dzielić się potencjałem z innymi osobami. Tym razem przed Świętami oraz przed Festiwalem Prezentów w Talentowni (5 grudnia) oraz Mikołajkowym Biegiem Prezentów (5 grudnia) rozpoczynamy akcję pod nazwą Choinka Życzeń. Dzielimy się dobrem z potrzebującymi - informuje Piotr Koziol, prezes Fundacji Kwitnące Talenty.

  - Wystarczy zerwać kartkę i skompletować umieszczone na niej rzeczy, a następnie taki prezent przynieść do Talentowni, czyli obok choinki. Ważne, żeby był opisany imieniem i pierwszą literą nazwiska, żeby paczki trafiły do swoich adresatów. Te informacje znajdują się w listach - na Choince Życzeń. Na drzewku wiszą kartki i długopisy. Osoby potrzebujące mogą zapisać życzenia na kolorowych ozdobach choinkowych - słyszymy.

  Tym razem jest mała zmiana. Jak ktoś ściągnie bombkę z życzeniem to przekazuje tę informację do Talentowni. Można wejść do środka lub napisać wiadomość na maila: fundacja@kwitnacetalenty.pl lub telefonicznie: 607 55 00 62. - Dlaczego? Ponieważ w ubiegłorocznej akcji ktoś zdjął trzy życzenia i nie przyniósł prezentów. Być może zapomniał w biegu świątecznych spraw. Dlatego pragniemy zminimalizować takie ryzyko. Na brakujące prezenty oczywiście szybko zareagowali darczyńcy, ale potrzebujący dostali prezenty po Świętach - mówi prezes Fundacji.

  Listy te chwytają za serce. Potrzebujące osoby piszą, że ciepłe zimowe skarpety, rękawiczki czy gruba czapka to ich największe obecnie marzenie, bo zrobiło się bardzo zimno i marzną palce. Pan Czesiek napisał: "Bardzo lubię cukierki. W Lodówce Skarbów raz były takie pyszne frykasy. Nie stać mnie jednak na nie. Zjadłbym swojskie specjały". Pan Radek dodał: "Jestem osobą ubogą. Marzę, aby w tym roku pod choinkę lub na Mikołaja dostać czapkę i skarpety, ponieważ robi się coraz zimniej" - napisał.

  Pani Zosia za to chciałaby dostać kosmetyki. Nigdy takich nie miała. "Nie muszą być wcale drogie. Takie za kilkanaście złotych wystarczy. Najbardziej potrzebuję krem do twarzy" - pisze. ale też zimową ciepłą kurtkę, bo bardzo marznę - pisze dalej o swoich życzeniach.

  Pani Maria potrzebuje natomiast zimowe buty, bo nie ma. Z poprzedniego roku już nie nadają się do chodzenia, bo są bardzo zniszczone, mają dziury takie, że palce wychodzą i nie da się ich naprawić. Jej numer buta to 39. Napisała też, że z prezentu skorzysta wcześniej, czyli od razu jak ktoś się podzieli. Może być na Mikołaja, bo naprawdę nie ma w czym chodzić.

  Życzenia i marzenia, które nasi przyjaciele wypisali w swoich listach, są bardzo niewygórowane. Pięknie opakowane kosmetyki, czy słodycze to i tak będzie ogromny podarek. Wiele z tych osób nie dostało żadnego prezentu od bardzo dawna.
  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-12-02 22:14:47 [46.134.87.*] id:1627081  
  M1974P: Napisał postów [12872], status [VIP] Reputacja
  A jak razem z K. Ją przywieźliśmy i ustawili i zrobił to za free ;) taki gest od Dobrzenia dla oPOLA :/

  Nick:
  Treść:
  Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
  2021-12-02 22:16:12 [46.134.87.*] id:1627082  
  M1974P: Napisał postów [12872], status [VIP] Reputacja
  Miało być pod @ wojtasoks :)
  2021-12-02 12:16:14 [46.134.87.*] id:1627020  
  M1974P: Napisał postów [12872], status [VIP] Reputacja
  Choinka pochodzi z plantacji K. Kessler Z Dobrzenia Wielkiego który oferuje wszelką gamę choinek ciętych i w donicach świerka kłującego i jadły w rozmiarach od 0.8 m do 3-4 wysokości ;) polecam ;)

  Nick:
  Treść:
  Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
  2021-12-02 21:03:05 [31.0.34.*] id:1627072  
  wojtasoks: Napisał postów [7574], status [VIP] Reputacja
  Kryptoreklama:)