• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2532
  • Dodano: 2021-12-06 / 11:47
  • Komentarzy: 0

  Utrudnienia w okolicach budowy Dworca Wschodniego

  (Fot. Dżacheć)

  W związku z kolejnym etapem prac zamknięty będzie fragment ulicy Batalionów Chłopskich na nitce w kierunku ulicy Katowickiej. Drogowcy planują układanie kolejnych warstw asfaltu na nowych drogach.


  W poniedziałek i we wtorek (6-7 grudnia) w godzinach 8.00 - 14.00 zamknięty będzie fragment ulicy Batalionów Chłopskich na nitce w kierunku Katowickiej.

  - Ruch w obu kierunkach będzie się odbywał się wahadłowo nitką w pobliżu stacji Orlen. Dodatkowo, nie będzie możliwości wjazdu z ul. Batalionów Chłopskich w Oleską oraz z Oleskiej (od strony osiedla Armii Krajowej) w kierunku ulicy Luboszyckiej. W tym czasie dojazd do Luboszyckiej będzie możliwy ulicą Kusocińskiego.
  Zmiana organizacji ruchu ma związek z układaniem ostatniej warstwy masy - informuje Adam Leszczyński, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu.

  Centrum Przesiadkowe przy dworcu wschodnim to w tej chwili największa inwestycja transportowa w Opolu. Koszt prac to ok. 150 mln zł. Inwestycja obejmuje budowę między innymi dużego przystanku autobusowego, tunelu pod skrzyżowaniem, parkingu na 200 samochodów oraz estakady biegnącej wzdłuż torów. Do tego czasu powstanie również podwójne rondo, które umożliwi wyjazd z ulicy Katowickiej w stronę Oleskiej i Batalionów Chłopskich.
  reklama

  Więcej zdjęć

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".