• Autor: Aga_Ko
    • Wyświetleń: 1935
    • Dodano: 2021-12-01 / 19:23
    • Komentarzy: 0

    Opolska KAS zlikwidowała nielegalne salony gier

    Opolska KAS zlikwidowała nielegalne salony gier

    (Fot. KAS Opole)

    Funkcjonariusze opolskiej Krajowej Administracji Skarbowej zlikwidowali nielegalne salony gier działające na terenie powiatu krapkowickiego, nyskiego i strzeleckiego. Zabezpieczono 9 automatów do gier i gotówkę w wysokości ponad 25 tys. zł.

    W listopadzie 2021 r. funkcjonariusze opolskiej KAS skontrolowali salony gier, w których organizowano nielegalne gry hazardowe. Funkcjonariusze zabezpieczyli 9 automatów do gier i gotówkę w wysokości ponad 25 tys. zł. Na automatach do gier przeprowadzono eksperyment, który potwierdził hazardowy charakter tych automatów.

    Zobacz takze Nocny pożar samochodu przy budynku wielorodzinnym. Ogień objął także drugi pojazd

    Opolski Urząd Celno-Skarbowy w Opolu prowadzi w sprawach postępowanie karne skarbowe i postępowanie administracyjne. Za przestępczą działalność polegającą na organizowaniu nielegalnych gier hazardowych grozi kara grzywny lub kara pozbawienia wolności do lat 3 albo obie te kary łącznie.

    Od początku roku Opolski Urząd Celno-Skarbowy w Opolu przeprowadził 67 kontroli, w wyniku których ujawniono nielegalną działalność polegająca na urządzaniu gier hazardowych i zatrzymano 230 nielegalnych automatów do gier.

    Krajowa Administracja Skarbowa przypomina, że urządzanie gier na automatach w salonach gier objęte jest monopolem państwa. Legalna gra hazardowa na automatach może odbywać się tylko i wyłącznie w salonach gier na automatach Totalizatora Sportowego Sp. z o.o. i kasynach gry, które posiadają koncesję.
    reklama

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".