• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1447
  • Dodano: 2021-12-01 / 19:23
  • Komentarzy: 0

  Opolska KAS zlikwidowała nielegalne salony gier

  (Fot. KAS Opole)

  Funkcjonariusze opolskiej Krajowej Administracji Skarbowej zlikwidowali nielegalne salony gier działające na terenie powiatu krapkowickiego, nyskiego i strzeleckiego. Zabezpieczono 9 automatów do gier i gotówkę w wysokości ponad 25 tys. zł.


  W listopadzie 2021 r. funkcjonariusze opolskiej KAS skontrolowali salony gier, w których organizowano nielegalne gry hazardowe. Funkcjonariusze zabezpieczyli 9 automatów do gier i gotówkę w wysokości ponad 25 tys. zł. Na automatach do gier przeprowadzono eksperyment, który potwierdził hazardowy charakter tych automatów.

  Opolski Urząd Celno-Skarbowy w Opolu prowadzi w sprawach postępowanie karne skarbowe i postępowanie administracyjne. Za przestępczą działalność polegającą na organizowaniu nielegalnych gier hazardowych grozi kara grzywny lub kara pozbawienia wolności do lat 3 albo obie te kary łącznie.

  Od początku roku Opolski Urząd Celno-Skarbowy w Opolu przeprowadził 67 kontroli, w wyniku których ujawniono nielegalną działalność polegająca na urządzaniu gier hazardowych i zatrzymano 230 nielegalnych automatów do gier.

  Krajowa Administracja Skarbowa przypomina, że urządzanie gier na automatach w salonach gier objęte jest monopolem państwa. Legalna gra hazardowa na automatach może odbywać się tylko i wyłącznie w salonach gier na automatach Totalizatora Sportowego Sp. z o.o. i kasynach gry, które posiadają koncesję.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".