• Wyświetleń: 981
    • Dodano: 2021-11-28 / 17:24

Niełatwe zwycięstwo Weegree

Opolanie ograli MKKS Koszalin 88:76

Po trudnościach, ale jest zwycięstwo! Weegree AZS Politechnika Opolską wygrywa dwunastoma punktami z MKKS Koszalin i utrzymuje się w strefie play-off.

Gospodarze byli zdecydowanym faworytami spotkania i w Opolu spodziewano się spokojnego spotkania pod ich dyktando. Niestety, do takich ten mecz nie należał i Weegree musiało się napocić, by zgarnąć zwycięstwo.

W pierwszej kwarcie obie ekipy oddawały sobie wzajemnie prowadzenie. Wynik otworzyli gospodarze, ale po 10 minutach to goście prowadzili 20:22. Koszalinianie, w drugiej części gry poszli za ciosem i szybko powiększyli przewagę nawet do 10 oczek, a w połowie spotkania wynik był zaskakujący - 40:46.

Weegree musiało się zabrać ostro do pracy, by nie zrobić przykrej niespodzianki swoim kibicom i Po zmianie stron całkowicie zmienił się obraz gry. Gospodarze byli stroną dominującą, mocno poprawiając swoją grę obronną, gdyż w trzeciej kwarcie pozwolili rzucić rywalom jedynie 13 punktów, przy swoich dwudziestu trzech. Finałowa część gry okazała się być formalnością i Weegree mogło cieszyć się z kolejnego zwycięstwa w tym sezonie.