• Autor: Aga_Ko
    • Wyświetleń: 1785
    • Dodano: 2021-11-26 / 06:56
    • Komentarzy: 0

    Kozielski szpital jednak nie dla pacjentów z Covid-19. Zastąpi go szpital w Oleśnie

    (Fot. UW)

    Od poniedziałku w Oleśnie rusza szpital dla pacjentów z Covid-19. Kozielska placówka pozostaje do dyspozycji dla osób z innymi schorzeniami.



    - Szpital w Kędzierzynie-Koźlu nie będzie od najbliższego poniedziałku przekształcany w placówkę dla pacjentów z Covid19 - przekazał dziś na konferencji prasowej wojewoda opolski Sławomir Kłosowski.

    Decyzją wojewody Kłosowskiego od 29 listopada br. Szpital w Oleśnie przeznaczony będzie w całości dla pacjentów covidowych. - Zyskujemy tym samym 150 miejsc, w tym 21 respiratorowych. Ponadto, oddział pediatryczny dla 20 dzieci - wylicza wojewoda, który zaznaczył, że powyższe decyzje zostały podjęte po ustaleniach obu stron. - To rozmowy z dyrekcją obu szpitali, starostami obu powiatów, za co serdecznie dziękuję. To nasz wspólny głos, doszliśmy do kompromisu - podsumował.

    Przypomnijmy, że jeszcze na początku tego tygodnia informowaliśmy o możliwości przekształcenia kozielskiej placówki w szpital dla pacjentów z Covid-19. - Szpital w Kędzierzynie-Koźlu to wielospecjalistyczna placówka, oferująca szerszą diagnostykę niż szpital w Oleśnie. W trosce o wszystkich pacjentów z woj. opolskiego, postanowiłem dokonać zmiany we wcześniejszych ustaleniach i już od najbliższego poniedziałku placówka w Oleśnie będzie przyjmowała pacjentów z zakażeniem wirusa SARS CoV-2 - wskazał wojewoda opolski i wyjaśnił, że pacjenci z Olesna będą hospitalizowani do Kędzierzyna-Koźla.

    - W tej materii liczę także na współpracę dyrekcji szpitala w Kluczborku, Namysłowie oraz w Krapkowicach. Jutro rano odbędę z dyrektorami tych placówek rozmowę - dodał. Dodajmy, że kozielski szpital jest drugą co do liczby łóżek na oddziale internistycznym placówką w województwie opolskim.

    Najnowsze dane z regionu wskazują, iż aktualnie mamy 79 wolnych miejsc dla pacjentów z Covid-19. Wolnych jest 21 łóżek respiratorowych oraz 1 łóżko ECMO. - Zachowujemy bezpieczny bufor dostępnej bazy łóżkowej - ocenił wojewoda. Podkreślił jednak, iż zgodnie z prognozami matematyków z Politechniki Opolskiej, którzy - na prośbę wojewody Kłosowskiego, przygotowują modele matematyczne rozwoju epidemii w regionie, tzw. piki zachorowań mogą nastąpić w połowie grudnia br.


    W najbliższą sobotę czyli 27 listopada na Opolszczyźnie planowane jest także uruchomienie: 20 dodatkowych łóżek w szpitalu w Głubczycach; 65 łóżek w 116. Szpitalu Wojskowym z Przychodnią SP ZOZ w Opolu. Od 1 grudnia przybędzie 14 łóżek dla pacjentów z Covid-19 w nyskim szpitalu. - Od 3 grudnia dostępnych będzie także 60 łóżek - w tym 5 OIOM, w szpitalu w Białej - dodał wojewoda.
    reklama

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".