• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 4278
  • Dodano: 2021-11-24 / 13:32
  • Komentarzy: 2

  Czekał na policjanta w poczekalni... 65-latek na oczach oficera dyżurnego osunął się na ziemię

  Czekał na policjanta w poczekalni... 65-latek na oczach oficera dyżurnego osunął się na ziemię

  (Fot. KMP Opole)

  O życiu 65-latka decydowały sekundy. Gdyby nie szybka i zdecydowana reakcja policjantów z Komisariatu II Policji w Opolu, sytuacja mogłaby zakończyć się tragicznie. Mężczyzna stracił przytomność i przestał oddychać.

  18 listopada br., do Komisariatu II Policji w Opolu przyszedł mężczyzna. Mieszkaniec Opola oczekiwał na policjanta w poczekalni. Po kilku minutach 65-latek na oczach oficera dyżurnego osunął się na ziemię. Na pomoc ruszył asp. Dariusz Rabenda, który po ocenie funkcji życiowych wezwał na pomoc policjantów z torbą medyczną. Męczyna nie reagował na bodźce zewnętrzne, nie miał wyczuwalnego tętna.

  Dzielnicowi Daria Sałamon i Bartosz Pudlewski rozpoczęli resuscytację krążeniowo-oddechową. Podczas działań ratowniczych, mundurowi użyli sprzętu z torby medycznej, który jest na wyposażeniu każdej jednostki komendy miejskiej w Opolu. W trakcie oczekiwania na pogotowie, mężczyzna dwukrotnie odzyskiwał funkcje życiowe i ponownie je tracił. Na miejsce przyjechali również policjanci stacjonującego w pobliżu zespółu medycznego Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji. Funkcjonariusze wykonali defibrylację oraz przeprowadzili specjalistyczne działania ratunkowe. W efekcie, po 20 minutach resuscytacji, serce 65-latka podjęło samodzielną pracę. Męczyna został przekazany załodze pogotowia ratunkowego i bezpiecznie trafił do szpitala. Jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

  W takich sytuacjach, w których policjanci ratują ludzkie życie, liczy się szybkie, profesjonalne działanie. Każdemu takiemu zdarzeniu towarzyszą duże emocje, ale jak mówią sami policjanci, adrenalina dodaje im wtedy sił i pomaga skoncentrować się na działaniu. Wprawdzie z jednej strony czują napięcie i stres, ale jednocześnie radość i satysfakcję, że zdążyli i pomogli drugiemu człowiekowi.

  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-11-24 16:22:07 [89.64.46.*] id:1626360  
  Luzi: Napisał postów [679], status [rozpisany/na] Reputacja
  Pięknie. Dobra akcja. Gratuluję postawy.

  Nick:
  Treść:
  2021-11-24 15:37:55 [185.127.20.*] id:1626357  
  Pedro: Napisał postów [8579], status [VIP] Reputacja
  Brawo! Duży SZACUN dla policjantów!

  Nick:
  Treść: