• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 1586
  • Dodano: 2021-11-23 / 15:58
  • Komentarzy: 2

  Podszywali się pod pracowników wodociągów - fałszywi hydraulicy aresztowani

  (Fot. KMP Opole)

  Dzięki błyskawicznej reakcji policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Opolu doszło do zatrzymania szajki fałszywych hydraulików podających się za pracowników wodociągów. Takim sposobem okradali mieszkania seniorów pozbawiając ich oszczędności życia.

  W październiku b.r. mieszkanka Opola straciła ponad 20 tysięcy złotych. Do drzwi zapukały dwie osoby ubrane w kamizelki odblaskowe podające się za pracowników wodociągów. Pod pretekstem sprawdzenia instalacji hydraulicznej weszli do środka. Kiedy jedna z osób rozmawiała z lokatorką, druga w tym czasie plądrowała mieszkanie. W taki sposób pokrzywdzona straciła swoje oszczędności.

  Sprawą zajęli się kryminalni z komendy miejskiej wspólnie ze śledczymi z Komisariatu I Policji w Opolu. Policjanci szczegółowo ustalili rysopis sprawców, ich płeć, wiek. Do sprawy przesłuchano świadków, zabezpieczono materiał dowodowy. Stosując metody pracy operacyjnej, kryminalni przygotowali zasadzkę na wytypowanych podejrzewanych.

  Na efekty pracy policjantów długo czekać nie trzeba było. Po kilku dniach dwaj podejrzewani w towarzystwie kobiety ponownie zawitali w Opolu. Tym razem naprzeciw wyszli im policjanci z opolskiej komendy.

  Do zatrzymania 29-latka, 42-latka i 34-latki doszło 16 listopada w centrum miasta. Podczas przeszukania osobowego hyundaia którym podróżowali, policjanci dodatkowo zabezpieczyli narkotyki.

  Zebrany przez prokuraturę materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanym dwóch zarzutów oszustwa metodą ,,na hydraulika", oraz zarzutu posiadania środków odurzających. Podobnego przestępstwa podejrzani mieli dopuścić się w Oławie, tam pokrzywdzona straciła 30 tysięcy złotych. Decyzją sądu, mieszkańcy Wrocławia trafili już do aresztu na 3 miesiące. Oszustwo zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności. 42-latek natomiast działał w warunkach recydywy, dlatego grozi mu nawet 12-lat więzienia.

  Jak zaznaczają śledczy, sprawa jest rozwojowa.  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-11-23 18:08:55 [37.248.219.*] id:1626235  
  JutroalboWcale: Napisała postów [241], status [maniak] Reputacja
  Donald podszywał się pod męża stanu, do tej pory na wolności.

  Nick:
  Treść:
  Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
  2021-11-23 18:27:32 [89.67.142.*] id:1626241  
  wojtasoks: Napisał postów [10606], status [VIP] Reputacja
  Przynajmniej on jest mężem.