• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 849
  • Dodano: 2021-12-01 / 15:21
  • Komentarzy: 0

  Dobiegają końca prace zaplanowane w tym roku na autostradzie A4

  (Fot. GDDKiA)

  W czwartek (2 grudnia) planowane jest zakończenie drugiego etapu prac na opolskim odcinku autostrady A4 od Góry św. Anny do granicy woj. opolskiego i śląskiego. Do ruchu oddamy pięciokilometrowy odcinek jezdni północnej w kierunku Wrocławia.


  Remont pierwszego odcinka obejmował ponad osiem kilometrów jezdni południowej w kierunku Katowic (od km 266 do km 274) wraz z wymianą nawierzchni na węźle Kędzierzyn-Koźle. Prace rozpoczęły się w połowie sierpnia tego roku.

  Drugi etap to remont jezdni północnej w kierunku Wrocławia na odcinku 5,2 km od węzła Kędzierzyn-Koźle do miejsca na wysokości miejscowości Dolna (od km 269 do km 274). Na tym odcinku prace rozpoczęły się w połowie października i zakończyły pod koniec listopada.

  Kolejny etap prac zaplanowano po zakończeniu przerwy zimowej w marcu 2022 r.

  Docelowo w ramach zadania jezdnia południowa (kierunek Katowice) zostanie wyremontowana na odcinku o długości około 17,5 km, a jezdnia północna (kierunek Wrocław) na odcinku o długości około 12,1 km. Poza węzłem Kędzierzyn-Koźle w przyszłym roku wyremontowana zostanie także nawierzchnia na węźle drogowym Strzelce Opolskie.

  Prace obejmują wymianę warstwy wiążącej i ścieralnej nawierzchni, a w niektórych miejscach również podbudowy. Na przejazdach awaryjnych zamontowano bariery linowe, a na nowej nawierzchni wykonano oznakowanie poziome w technologii grubowarstwowej. Remont obejmuje również system odwodnienia drogi oraz obiektów mostowych.

  Prace podzielono na pięć etapów robót, z których każdy będzie trwał maksymalnie dwa miesiące. Nie wlicza się okresów zimowych od połowy grudnia do połowy marca. Całość zakończy się w III kwartale 2022 r.
  reklama

  Więcej zdjęć

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".