• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2607
  • Dodano: 2021-11-23 / 11:30
  • Komentarzy: 1

  Koniec utrudnień na obwodnicy Opola

  (Fot. Dżacheć)

  Kierowcy mogą już bez utrudnień przemieszczać się po wyremontowanym odcinku obwodnicy miasta Opola. Drogowcy zakończyli układanie nowego asfaltu.


  Pracami remontowymi objęty został kilometrowy odcinek drogi, który był w bardzo złym stanie technicznym. Na odcinku między skrzyżowaniem z ulicą Luboszycką, a wiaduktem kolejowym w dzielnicy Wróblin układana była nowa nawierzchnia. Zadanie powierzono firmie PWU Best Opebel z Opola.

  W miniony weekend pierwsi kierowcy mieli okazję pojechać nowym asfaltem, tym samym zakończył się utrudnienia związane z remontem tego odcinka. Firma prowadząca tam pracę nie składa narzędzi - na poboczach cały czas będą kontynuowane prace, jednak drogowcy obiecują, że nie będą powodować utrudnień w ruchu.

  Ważną zmianą związaną z końcem utrudnień jest powrót do początkowych zasad organizacji ruchu na skrzyżowaniu Budowlanych z Kępską i Kępskiej z Luboszycką. Na tych skrzyżowaniach było zmienione pierwszeństwo przejazdu - teraz wróciła organizacja ruchu sprzed rozpoczęcia inwestycji.

  Prace rozpoczęły się we wrześniu od sfrezowania nawierzchni, następnie wykonywane będzie korytowanie i prace związane z budową nowej drogi. Firma PWU Best Opebel z Opola wykonanie przebudowy wyceniła na 3 mln 700 tysięcy złotych.  reklama

  Więcej zdjęć

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-11-23 11:45:53 [213.76.33.*] id:1626171  
  ms40: Napisał postów [1446], status [zrobił/a karierę] Reputacja
  Ale zapłon.Od soboty już tam jeżdżą a dzisiaj mamy wtorek

  Nick:
  Treść: