• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 13244
  • Dodano: 2021-11-22 / 08:30
  • Komentarzy: 0

  Biegacze czekali na niego długo. Za nami V Bieg Tarnowski

  Ubiegłoroczny start Leśnej Draki pokrzyżowała pandemia. Biegacze czekali rok, by pobiec 10 kilometrów w lasach Tarnowa Opolskiego. Na starcie w niedzielę stanęło blisko 300 osób.


  Blisko 300 biegaczy pobiegło w niedzielę 21 listopada w 5. edycji Biegu Tarnowskiego. - V Bieg Tarnowski, z założenia miał odbyć się w 2020 r. ale chwilę wcześniej wydano zakaz imprez sportowych, więc wracamy po rocznej przerwie. Z rozmachem, bo w krótkim czasie zapisało się 350 osób i gdyby nie limit miejsc, byłoby ich kilkadziesiąt więcej, mimo środków ostrożności w pandemii, a więc braku wspólnego ciepłego posiłku, biegów dzieci itd. - mówi Paweł Kampa, organizator Biegu Tarnowskiego.

  Bezapelacyjnym zwycięzcą niedzielnego Biegu Tarnowskiego jest Kamil Baron, 24-letni biegacz z Jasiony, który na mecie zameldował się po 35 minutach i 42 sekundach. Około pół minuty później na metę wbiegł Krzysztof Domerecki z Suchodańca, a trzecim medalistą okazał się Paweł Ruszała z Kątów Opolskich, któremu trzecie miejsce na "pudle" zapewnił czas 38 minut i 45 sekund.

  - Dla nas wszystkich to bardzo ważne, bo okazuje się, że zainteresowanie sportem i zdrowym stylem życia wzrasta, a to czyni nas silniejszymi wobec wyzwań codzienności. Do tego dochodzi świetna atmosfera i wspaniała zabawa integrująca naszą wielką opolską rodzinę biegową, czyli jak zawsze - piękne doświadczenie - dodaje Paweł Kampa.

  Wśród pań najszybsza była Marzena Boczkowska z Lewina Brzeskiego, zaraz za nią na mecie zameldowała się Mirela Hendel z Krośnicy. Trzecie miejsce zasłużenie wybiegała Krystyna Pawlik z Olesna.

  Zdjęcie (1/69)

  (Fot. Dżacheć)

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".