• Autor: BKamiński
  • Wyświetleń: 815
  • Dodano: 2021-11-21 / 20:57
  • Komentarzy: 0

  Weegree wygrywa w derbach akademików

  (Fot. Dżacheć)

  Opolanie przerwali serię zwycięstw rywali z Krakowa

  Mamy awans Weegree AZS Politechnika Opolska w tabeli na szóstą lokatę! Koszykarze z Opola dokonali tego po kolejnym zwycięstwie w sezonie - tym razem z AZS-em AGH Kraków 88:72.

  Goście podchodzili do tego spotkania z serią pięciu wygranych z rzędu i nie mieli sprzedać łatwo swojej skóry z faworyzowanym Weegree. Było to widać po pierwszej kwarcie, gdzie mimo dobrego startu miejscowych, to jednak akademicy z Krakowa zagrali znakomite 10 minut i wygrali je 15:22. Na szczęście to była jedna słabsza kwarta w wykonaniu Opolan, gdyż jeszcze przed połową spotkania nawet prowadzili przez chwilę (36:35), lecz ostatecznie przed kolejnymi łącznie dwudziestoma minutami tracili jedynie trzy oczka.

  Po zmianie połów stało się to co stać się musiało - Weegree złapało odpowiedni rytm i to oni byli drużyną lepszą, odskakując to na coraz większą różnice punktową, a przed finałową częścią gry goście tracili już do miejscowych 12 punktów. Opolanie wypełnili formalność w ostatnich dziesięciu minutach i ostatecznie pokonali przyjezdnych z Krakowa 88:72 i awansowali w górę tabeli.
  reklama

  Więcej zdjęć

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".