• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1630
  • Dodano: 2021-12-27 / 17:00
  • Komentarzy: 0

  Jedzeniem, które zostało po świętach można się podzielić. Nie wyrzucaj!

  (Fot. Dżacheć)

  Trudno wyobrazić sobie święta Bożego Narodzenia bez suto zastawionego stołu oraz szerokiego wyboru wypieków i łakoci. Są w Opolu takie miejsca, w których można zostawić jedzenie, którego ma się za dużo lub poczęstować się tym, co zostawili inni. Mogą okazać się bardzo przydatne po świętach, kiedy jedzenia jest nadal nadmiar.


  Święta to czas, w którym Polacy najpierw kupują na potęgę a później marnują najwięcej jedzenia, bo nie są w stanie wszystkiego zjeść. Zazwyczaj świąteczne potrawy lądują w koszu. Zamiast wyrzucić jedzenie, można się nim podzielić z najbardziej potrzebującymi.

  Sposobem na nadmiar żywności są powstające w wielu polskich miastach jadłodzielnie, dzięki którym żywność trafia do osób potrzebujących. Od niedawna działają na terenie Opola dwie lodówki, z których możemy skorzystać w potrzebie i do których trafiają żywieniowe dary dla potrzebujących.

  Okres poświąteczny może przyczyni się do tego, że w lodówce społecznej ustawionej pod PCK w Opolu w końcu pojawią się posiłki. Niestety, lodówka społeczna przy ulicy Sienkiewicza w ostatnich tygodniach nie cieszy się dużą popularnością. Czytelnicy donoszą, że większość dni stoi całkowicie pusta.

  W Opolu kolejną lodówkę znajdziemy przy opolskim Toropolu. Przed wejściem do "Talentowni" również podjęto inicjatywę dzielenia się jedzeniem. Jak twierdzą organizatorzy - jedzenia jest tam zawsze wystarczająco, a chętnych do odbierania posiłków nie brakuje.

  - Święta to taki szczególny czas, kiedy kawałek karpia czy pierogi w lodówce strasznie cieszą. Wiele potrzebujących osób, którzy zaglądają do lodówek nie jadło wigilijnej potrawy od wielu lat. Ktoś, kto zrobił za duże zapasy podczas świąt może dać potrzebującym kawałek dawno niespotkanej tradycji - słyszymy.
  reklama

  Więcej zdjęć

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".