• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2581
  • Dodano: 2021-11-18 / 12:20
  • Komentarzy: 2

  Zespół matematyków opracował scenariusz rozwoju pandemii w regionie

  (Fot. Dżacheć)

  Czeski matematyk, profesor Politechniki Opolskiej opracował scenariusz rozwoju pandemii w województwie opolskim.


  Ponownie uruchomiony został zespół opolskich matematyków, który ma pomóc w prognozowaniu rozwoju sytuacji epidemicznej w regionie. Wojewoda opolski na konferencji prasowej przedstawił pierwsze wnioski zespołu.

  - Powołanie zespołu jest znakomitą sytuacją do tego, żeby te modele w niedalekiej przyszłości były bardziej precyzyjne. NFZ będzie przekazywał dane dotyczące obłożenia bazy łóżkowej w województwie opolskim ale też o poziomie wyszczepialności. Liczba zakażonych covid to jedno, ale warto wziąć jeszcze korelacje między pacjentami na oddziałach covidowych, a zgonami - mówi Robert Bryk, dyrektor opolskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.

  Dyrektor OONFZ wskazuje, że na tę chwilę zajętość łóżek w szpitalach przez osoby zakażone Covid-19 to 66 procent. Kiedy ta liczba osiągnie 70 procent i więcej, wojewoda będzie odmrażał kolejne szpitalne oddziały dla pacjentów zakażonych koronawirusem.

  Opolski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny Dyrektor Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Opolu, dr n. med. Anna Matejuk mówi, że do zespołu zajmującego się danymi na temat pandemii, WSSE przekazało dane dotyczące liczby zakażeń, liczbie ognisk oraz osób w tych ogniskach. - Mamy też dane o tym jako typ wirusa jest w naszej populacji. Mamy 4 fale i notujemy wyraźny wzrost zakażeń. Z naszego systemu wynika, że dziś zakażeń będzie ponad 600. Narzędzie to jest bardzo ważne - mówi Anna Matejuk i podkreśla, że najwięcej ognisk zakażeń odnotowuje się w naszym województwie w placówkach oświatowych.

  Pierwsze wnioski z przedstawionych prezentacji komentował dr hab. inż. Marcin Lorenc, rektor Politechniki Opolskiej (wnioski w materiale filmowym).
  reklama

  Więcej zdjęć

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-11-18 19:45:10 [83.4.125.*] id:1625873  
  Gaz: Napisał postów [5063], status [VIP] Reputacja
  Już my mieli jednego premiera Tuska,że zniknęły pieniądze z OFE i Amber Gold, pójdzie w ślady Całczesku.

  Nick:
  Treść:
  Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
  2021-11-19 08:53:20 [217.173.195.*] id:1625888  
  [moderacja]: Napisał postów [10984], status [VIP] Reputacja
  [moderacja]
  [-5]