• Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 4871
  • Dodano: 2021-11-16 / 16:40
  • Komentarzy: 0

  Usuń te aplikacje z telefonu. Mogą narazić Cię na płatne subskrypcje

  Usuń te aplikacje z telefonu. Mogą narazić Cię na płatne subskrypcje
  Od czasu do czasu warto zrobić przegląd swojego smartfona i sprawdzić, czy nie staliśmy się przypadkiem posiadaczami szkodliwych aplikacji. Dwa z dostępnych niegdyś dla użytkowników Androida programów okazały się wirusami, które wykradają dane. Używając ich narażamy się na utratę pieniędzy z konta bankowego.

  Ten wirus przechwytuje informacje

  W dwóch aplikacjach, które użytkownicy smartfonów mogli pobrać ze sklepu Play, wykryto złośliwe oprogramowanie nazywane potocznie Jokerem. Wirus ten jest w stanie między innymi odczytywać wiadomości tekstowe zapisane w urządzeniu. Tego typu działanie naraża ofiary hakerów na nieświadome przekazanie osobom trzecim loginów i haseł do bankowości mobilnej oraz uwierzytelnienie dwuskładnikowego logowania na stronę do zarządzania środkami dostępnymi na rachunku bankowym za pomocą kodów SMS. Cyberprzestępcy mogą również za jego pośrednictwem zapisać nas do niechcianych, płatnych subskrypcji.

  Dwie szkodliwe aplikacje

  O zagrożeniu poinformowała na Twitterze analityczka jednej z firm produkujących programy antywirusowe. Tatyana Shishkova ostrzegła w swoim poście, że chodzi o aplikacje pod nazwą Smart TV remote oraz Halloween Coloring. Choć nie są one aktualnie dostępne do pobrania, wciąż mogą wyrządzać szkody w tych urządzeniach, na których zostały wcześniej zainstalowane. Warto wobec tego przejrzeć zawartość telefonu i w razie potrzeby ręcznie usunąć programy z pamięci urządzenia.

  News4Media/ fot. iStock
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".