• Wyświetleń: 117
  • Dodano: 2021-12-29 / 10:00
  • Komentarzy: 0
  • Artykuł sponsorowany

  W jaki sposób tynk dekoracyjny umożliwia tworzenie unikatowych efektów wizualnych?

  (Fot. iStock)

  W nowoczesnych trendach dotyczących projektowania wnętrz dominuje oryginalny styl zdobienia ścian. Dla ogólnego wrażenia liczy się zarówno kolorystyka jak też faktura powierzchni. W pracach wykończeniowych stosowany jest tynk dekoracyjny który sprawia, że ściany nie są jednolicie gładkie. Powoduje to załamywanie światła, co jest dodatkowym efektem wizualnym.

  Ozdobne właściwości aranżacyjne
  Pokrycie ścian tynkiem dekoracyjnym pozwala nanieść na nie wzory strukturalne o charakterze przestrzennym. Mogą to być formy regularne, powtarzające się ornamenty lub kompozycje abstrakcyjne. Dostępny w sprzedaży gotowy tynk strukturalny można zabarwić za pomocą nałożenia wosku dekoracyjnego o różnorodnej kolorystyce. Stwarza to szerokie możliwości zaaranżowanie powierzchni ścian w oryginalnym, niepowtarzalnym stylu. Pomysłowe rozłożenie tynku dekoracyjnego na ścianie zastępuje umieszczanie na niej innych elementów ozdobnych, bo już sama faktura powierzchni jest niebanalnym akcentem aranżacyjnym.

  W zależności od sposobu w jaki nałożony jest tynk dekoracyjny, wnętrze może uzyskać surowość stylu industrialnego albo nabrać przytulności poprzez techniki imitujące pokrycie ścian lśniącą lub matową tkaniną. Ozdoby w stylu rustykalnym mogą być dowolnie modelowane przy użyciu tynku silikonowego, charakteryzującego się znaczną elastycznością. Tynk dekoracyjny to materiał uniwersalny, nadający się do tworzenia wystroju wnętrz klasycznych i nowoczesnych.

  Jak nadać nowy wygląd wnętrzu biura?
  Siedziba firmy jest wizytówką każdego przedsiębiorcy. Jej wystrój wpływa na renomę i wiarygodność wśród potencjalnych klientów. Przy standardowym wyposażeniu, główną możliwością aranżacyjną jest niestereotypowe ozdobienie ścian. Przy użyciu tynków dekoracyjnych można uzyskać efektowny wygląd ścian w pomieszczeniu biurowym, sali konferencyjnej, czy w gabinecie dyrektora. Ozdobne tynki strukturalne prezentują się najlepiej przy odpowiedniej iluminacji. Mogą to być górne reflektorki skierowane na ścianę lub pojedyncza lampa umieszczona na dole.

  Trwała forma dekoracji ścian
  Do prac wykończeniowych najlepiej nadają się materiały wytrzymałe na zmienne warunki zewnętrzne. Tynk dekoracyjny odpowiednio zabezpieczony, odporny jest na skrajne temperatury, wilgoć, ścieranie i uszkodzenia mechaniczne. Ze względu na te właściwości może być stosowany wewnątrz, jak też na powierzchniach zewnętrznych budynku. Taka powłoka pełni funkcję ochronną i dekoracyjną przez wiele lat, nie tracąc swojego atrakcyjnego wyglądu.

  Artykuł sponsorowany

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".