• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2989
  • Dodano: 2021-11-15 / 09:45
  • Komentarzy: 1

  Na zjeździe z A4 w Prądach zatrzymano rano dwóch pijanych kierowców

  (Fot. Dżacheć)

  Trwa policyjna akcja ,,Trzeźwy poranek na A4". Policjanci tylko na punkcie poboru opłat Opole-Prądy zatrzymali w poniedziałek rano dwóch nietrzeźwych kierowców.


  Od wczesnych godzin porannych na opolskim odcinku A4 prowadzone są wzmożone działania kontrolne pn. ,,Trzeźwy poranek na A4". W działania na terenie naszego województwa zostało zaangażowanych aż 16 patroli ruchu drogowego. Niestety okazuje się, że mimo licznych apelów, kierowcy nadal decydują się na jazdę po spożyciu alkoholu.

  Policjanci w bezpiecznych miejscach dokonują kontroli wszystkich kierowców zarówno wjeżdżających jak i zjeżdżających z autostrady A4. Celem tych działań jest eliminowanie z ruchu kierowców, którzy zdecydowali się na kierowanie pojazdem po spożyciu alkoholu lub innych podobnie działających środków. Cały odcinek autostrady A4 objęty jest dziś takimi kontrolami, w które zaangażowanych jest szereg policjantów z województw opolskiego, śląskiego, dolnośląskiego oraz małopolskiego.

  - Niestety na chwilę obecną mamy zgłoszonych kilku kierowców, którzy zdecydowali się na kierowanie pod wpływem alkoholu. Wśród tych kierowców jest kierowca ciężarówki wraz z naczepą, którego policjanci z Ruchu Drogowego zatrzymali, kiedy zjeżdżał z autostrady A4 w Opolu-Prądach. Jak się okazało pan kilka miesięcy temu stracił uprawnienia do kierowania pojazdami, jak się okazało był też w stanie nietrzeźwości. Urządzenie pomiarowe wskazało ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Kolejny z kierowców to kierowca dostawczego busa, który miał 0,32 promila. Jest to wykroczenie, czyli też nieodpowiedzialne zachowanie i niezgodne z prawem - informuje podkom. Tomasz Kukułka z wydziału Ruchu Drogowego.

  Kierowca busa tłumaczył policjantom, że wypił trzy piwa wczoraj, a musiał jechać w drogę, bo zmarła bliska mu osoba.

  Wyniki wszystkich policyjnych działań na A4 będą znane wkrótce.
  reklama

  Więcej zdjęć

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-11-15 14:43:39 [185.127.20.*] id:1625672  
  Pedro: Napisał postów [8908], status [VIP] Reputacja
  Stracił uprawnienia pewnie za jeżdżenie po chlaniu i nadal to robi. Masakra jakaś. Nie ma bata na takich potencjalnych morderców niestety i nie będzie!

  Nick:
  Treść: