• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1812
  • Dodano: 2021-11-12 / 14:01
  • Komentarzy: 1

  Wojewoda opolski o sytuacji epidemicznej: Możemy czuć się bezpieczni!

  (Fot. Dżacheć)

  Jak podkreślają służby wojewody opolskiego, sytuacja epidemiczna w województwie opolskim jest pod kontrolą.


  W opolskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się konferencja prasowa wojewody opolskiego w temacie sytuacji epidemicznej w województwie. Podkreślano na niej, że sytuacja jest pod ścisłą kontrolą.

  - Sytuacja jest monitorowana na bieżąco. Dla chorych dostępne są 272 łóżka w tym 40 łóżek OIOM. 136 łóżek jest zajętych. Jeżeli obłożenie łóżek przekroczy 70 procent, wówczas uruchamiane są kolejne - mówi Sabina Wiatkowska, dyrektor Wydziału Zdrowia i Powiadamiania Ratunkowego.

  - Obserwujemy duży wzrost zakażeń koronaworusem. Średnio 100 nowych przypadków na dobę. Prognozujemy że przy takim tempie wzrostu możemy osiągnąć liczbę ponad 800 przypadków na dobę - mówi Maciej Romaniuk, koordynator ds szczepień i przypomina o trwającym programie szczepień i zachęca osoby niezdecydowane do zaszczepienia się a także osoby mogące przyjąć trzecia dawkę do zgłoszenia się do punktu szczepień.

  Marcin Kaczmarczyk koordynator wojewody opolskiego ds. tlenu zapewnia, że województwo ma stabilną sytuację w sprawie zużycia tlenu. - Dzienne zużycie to 6 ton przy czym w szczycie III fali było to 18 ton. Aktualny stan zużycia tlenu to 34 procent. W Głuchołazach powstał bank tlenu, butle są załadowane na wozy operacyjne straży pożarnej i w sytuacji kryzysowej wyjeżdżają one natychmiast - słyszymy.

  - W szpitalu są pacjenci w ciężkim stanie i bardzo zróżnicowanym wieku. Do szpitala trafiają bardzo ciężkie przypadki, to również osoby młode, które wymagają intensywnych działań medycznych. Nawet przyjęcie dwóch dawek szczepionki nie zwalnia nas od przestrzegania zasad. W szpitalu przebywają w większości pacjenci niezaszczepieni - podkreśla dr Marek Piskozub, kierownik Tymczasowego Szpitala Covid-19 w Opolu.

  - Pacjenci województwa opolskiego mogą czuć się bezpieczni. Sytuacja jest pod kontrolą wojewody opolskiego. Mamy ściśle określony plan uruchamiania kolejnych szpitali. Na ten moment poziom zajętości łóżek jest pod ścisłą kontrola. Zajętość zbliża się do 70 procent ale będziemy odmrażać kolejne szpitale - mówi wojewoda opolski, Sławomir Kłosowski i dodaje, że powodzeniem zakończyła się akcja szczepienia na wczorajszym biegu, zaszczepiło się 24 osoby.  reklama

  Więcej zdjęć

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-11-12 22:52:51 [5.173.41.*] id:1625560  
  SekO: Napisał postów [676], status [rozpisany/na] Reputacja
  Serio? :P

  Nick:
  Treść: