• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 2066
  • Dodano: 2021-11-11 / 13:00
  • Komentarzy: 1

  Grupa "SPEED" szkoliła się na torze Silesia Ring

  Grupa "SPEED" szkoliła się na torze Silesia Ring

  (Fot. KWP Opole)

  Na specjalnie przygotowanym torze Silesia Ring w Kamieniu Śląskim funkcjonariusze grupy "SPEED" ćwiczyli najbardziej ryzykowne elementy jazdy - poślizgi, hamowanie na mokrej nawierzchni czy kontrolę samochodu tracącego przyczepność. Jazda "na sygnałach" zawsze wiąże się z ryzykiem, dlatego wymaga stałego podnoszenia umiejętności.

  W szkoleniu zorganizowanym przez Wydział Ruchu Drogowego we współpracy z Wydziałem Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu wzięli udział policjanci z całego województwa, wchodzący w skład grupy "SPEED".

  Grupa powstała w lipcu 2019 roku, a jej celem jest zwalczanie najniebezpieczniejszych zachowań na drodze, w tym walka z piratami drogowymi. Aby sktuczenie i bezpiecznie wykonywać obowiązki policjanci muszą stale podnosić swoje umiejętności, gdyż jak sami podkreślają jazda z wykorzystaniem sygnałów pojazdu uprzywilejowanego, jest zawsze narażona na większe ryzyko. Dzięki takim szkoleniom, policjanci mogą doskonalić techniki przydatne w sytuacjach szczególnie niebezpiecznych lub trudnych. Na specjalnie przygotowanym torze Silesia Ring policjanci mieli do dyspozycji tzw. płytę poślizgową, gdzie ćwiczyli manewry hamowania i omijania przeszkód w warunkach zmniejszonej przyczepności.

  Tylko od początku bieżącego roku mundurowi z grupy ,,SPEED" ujawnili blisko 21 000 wykroczeń i i ponad 100 przestępstw drogowych. Policjanci zatrzymali także 790 dowodów rejestracyjnych i 225 praw jazdy.  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-11-11 16:39:23 [31.0.93.*] id:1625460  
  opolaninn: Napisał postów [1952], status [Szycha] Reputacja
  I tak dalej nic nie wiedza .

  Nick:
  Treść: