• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 7588
  • Dodano: 2021-11-10 / 16:53
  • Komentarzy: 2

  Ulica Katowicka jest już przejezdna, ale cała inwestycja nie jest jeszcze zakończona

  Ulica Katowicka na skrzyżowaniu z ulicą Ozimską jest już w pełni przejezdna. Nie oznacza to jednak, że zakończono tam prace.


  Jedno z najbardziej niebezpiecznych i kolizyjnych skrzyżowań w Opolu doczekało się modernizacji. Zgodnie z obietnicą, pod koniec zeszłego tygodnia drogowcy udostępnili przejazd ulicą Katowicką. Tym samym zakończono prace na drodze. Obecnie prowadzone są nadal prace wokół skrzyżowania ul. Katowickiej z ul. Ozimską, które utrudniają ruch pieszo-rowerowy.

  Remont skrzyżowania rozpoczął się na początku lipca 2021 roku i początkowo miał trwać dwa miesiące. "Miasto zamknięte z powodu remontu" - to najczęstsze komentarze padające spod klawiatury naszych czytelników, kiedy informowaliśmy o kolejnych utrudnieniach. Prace ostatecznie trwały ponad 4 miesiące, ale jak wskazuje MZD - to koniec utrudnień w tym rejonie miasta. Przebudowa skrzyżowania ma upłynnić ruch pojazdów oraz zwiększyć jego przepustowość dzięki wprowadzonym lewoskrętom.

  - Do zrobienia pozostała jeszcze część chodnika po stronie KRUS. W przyszłym tygodniu będzie tam układana kostka, a za tydzień prace powinny być już zakończone - mówi Adam Leszczyński, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu.

  Zdjęcie (1/25)

  (Fot. Dżacheć)

  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-11-10 17:51:56 [188.123.205.*] id:1625377  
  ombre: Napisał postów [19083], status [VIP] Reputacja
  Jedno z najbardziej niebezpiecznych i kolizyjnych skrzyżowań po remoncie będzie jeszcze bardziej niebezpieczne i kolizyjne bo zasadniczo tam się nic nie zmieniło tylko asfalt jest gładszy i będzie można szybciej w nocy jechać.

  Nick:
  Treść:
  Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
  2021-11-10 18:26:20 [89.67.142.*] id:1625387  
  wojtasoks: Napisał postów [10984], status [VIP] Reputacja
  Generalnie to wyremontowano pół skrzyżowania. Większe zagrożenie było od strony Ozimskiej. Ale od kiedy przestawili cykl, że na lrwoskrecie nie ma kolizji to zdarzeń też tam nie było za wiele.