• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1932
  • Dodano: 2021-10-28 / 11:38
  • Komentarzy: 1

  Poznaliśmy laureatów konkursu "Pstryk Opole 2.0"

  Poznaliśmy laureatów konkursu "Pstryk Opole 2.0"

  (Fot. Dżacheć)

  Za nami druga edycja konkursu fotograficznego na 12 najlepszych fotografii Opola, które znajdą się w kalendarzu ściennym na 2022 rok, wydanym przez miasto Opole.


  Najlepszą praca była fotografia nadodrzańskich bulwarów. Do konkursu zgłosiło się 58 autorów zdjęć. Po ocenie formalnej jury konkursowe oceniło łącznie 146 fotografii Opola.

  - Bardzo dużo zdjęć pokazywało Opole w nieoczywistej odsłonie, miejsca klimatyczne - zielone, związane z rekreacją i przyrodą. Wszystkie te miejsca, gdzie ludzie lubią w mieście spędzać wolny czas. - wyjaśnia Łukasz Śmierciak, Naczelnik Wydziału Promocji. - Ma to swoje odzwierciedlenie w wyróżnionych fotografiach.

  - W nadesłanych fotografiach dominowały zdjęcia przyrody, zielone Opole, dlatego chcemy, aby nowy kalendarz Opola na 2022 rok został wydany na papierze przyjaznym środowisku, pochodzącym z recyklingu. Kalendarz będzie w stu procentach eko - dodaje Aleksandra Śmierzyńska, główny specjalista w Wydziale Promocji.

  Pierwsze miejsce i nagrodę 1000 zł otrzymała Małgorzata Wolak za klimatyczne zdjęcie bulwarów nad Odrą, drugie z nagrodą 500 zł - Adam Wójcik za fotografię parku na osiedlu im. Armii Krajowej z lotu ptaka, a trzecią nagrodę w wysokości 300 zł otrzymał Arkadiusz Michalik za oryginalne ujęcie Teatru im. Jana Kochanowskiego. Jury postanowiło wyróżnić również zdjęcie Grzegorza Naszkiewicza za interesujące ujęcie zrewitalizowanej kamionki Piast.

  Pozostali laureaci, których fotografie znajdą się w kalendarzu to: Paweł Uchorczak za zdjęcia ukwieconej Młynówki i żółtego mostku z Wieżą Piastowską, Henryk Niestrój za klimatyczne ujęcie mostu im. Halupczoka, Martyna Mańczyk za Park 800-lecia z lotu ptaka, Paweł Szpala za zimowy Zielony Mostek, Paweł Salabura za stawek na Wyspie Bolko, Adam Szopa za Wyspę Bolko o poranku i drugie zdjęcie Grzegorza Naszkiewicza za zdjęcie przedstawiające dzielnicę Czarnowąsy z lotu ptaka.

  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-10-28 15:24:44 [217.173.195.*] id:1624292  
  wojtasoks: Napisał postów [6993], status [VIP] Reputacja
  W którym miejscu to klimatyczne zdjęcie na Odrą zostało zrobione? Na wysokości zoo?

  Nick:
  Treść: