• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 800
  • Dodano: 2021-10-27 / 16:58
  • Komentarzy: 0

  Policjanci przypominają o zachowaniu bezpieczeństwa podczas święta zmarłych

  Policjanci przypominają o zachowaniu bezpieczeństwa podczas święta zmarłych
   <i>(Fot. Dżacheć)</i>

  (Fot. Dżacheć)

  Przed nami 1 listopada, czyli czas refleksji, zadumy, a także licznych podróży tych dalszych oraz tych po mieście. Policjanci przypominają o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas poruszania się drogami, a także pieszo. Akcja "Znicz 2021" potrwa do wtorku.


  Jak co roku w okolicach dnia Wszystkich Świętych na ulicach pojawią się dodatkowe policyjne patrole, które nie tylko będą dbały o nasze bezpieczeństwo, ale także służyły pomocą.

  Policjanci przypominają o zachowaniu ostrożności podczas odwiedzania naszych bliskich zmarłych. - Pamiętajmy, aby wyjeżdżając z domu, mieszkania, zadbać o odpowiednie jego zabezpieczenie. Wychodząc sprawdźmy, czy wszystkie okna i drzwi są zamknięte, kurki z gazem zakręcone i wyłączone piecyki elektryczne. Warto również poprosić zaufanego sąsiada, by zwrócił uwagę na nasz dom czy mieszkanie, wyjmował zostawione w drzwiach ulotki, a w razie zauważenia czegoś niepokojącego, natychmiast nas o tym powiadomił. Wybierając się na cmentarz, nie zabierajmy, o ile to możliwe, większych kwot pieniędzy, biżuterii oraz innych wartościowych przedmiotów. Warto mieć odliczoną na zakupy gotówkę i trzymać ją w innym miejscu niż portfel i dokumenty. W trakcie płacenia za zakupy, nie pokazujmy, ile pieniędzy mamy przy sobie - wymienia asp. Agnieszka Nierychła, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Opolu.

  - Pamiętajmy również, by podczas porządkowania grobów nie zostawiać - nawet na chwilę - torebki lub saszetki na pomniku czy ławce. Parkując samochód przed cmentarzem również nie zostawiajmy w widocznym miejscu wartościowych przedmiotów lub dokumentów. Starajmy się parkować na strzeżonych lub dozorowanych parkingach, w miejscach oświetlonych i często uczęszczanych. Wysiadając, sprawdźmy czy drzwi i okna w aucie są zamknięte - słyszymy.

  - Głównym celem działań akcji jest zapewnienie płynności i bezpieczeństwa ruchu w okolicach cmentarzy. Do zadań policjantów należy również eliminowanie nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego. Nie będzie żadnej taryfy ulgowej na zwiększoną prędkość czy niepoprawne wyprzedzanie. Spodziewamy się natężonego ruchu samochodowego na ulicach dojazdowych, w związku z tym konieczna jest zmiana organizacji ruchu, która zostanie wprowadzona od 1 listopada. Wcześniej, od piątku będziemy obserwować miejsca dojazdowe i w razie potrzeby upłynniać ruch - mówi asp. sztab. Piotr Ludwiński, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Opolu.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".