• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1919
  • Dodano: 2021-10-27 / 17:39
  • Komentarzy: 0

  Patrycja Komko z opolskiego HAWI RACING TEAM została mistrzynią Czech w EnduroSprincie

  Patrycja Komko z opolskiego HAWI RACING TEAM została mistrzynią Czech w EnduroSprincie

  (Fot. Hawi Racing Team)

  Tytuł Międzynarodowej Mistrzyni Czech w EnduroSprincie wywalczyła Patrycja Komko, wicemistrzynią została Zuzana Novackova, a trzecie miejsce zajęła Jana Kuklikova (Endurova Skola).


  Finałowa runda Międzynarodowych Mistrzostw Czech w EnduroSprincie została rozegrana w miniony weekend w miejscowości Benesov u Semil. Piątkowe opady deszczu utrudniły motocyklistom jazdę w pierwszym dniu rywalizacji, ponieważ musieli przemierzać śliską, błotnistą nawierzchnię trasy oraz pokonywać koleiny zalane wodą deszczową. Nazajutrz warunki pogodowe uległy poprawie. Zrobiło się przyczepnie, co pozwoliło zawodnikom poruszać się z większymi prędkościami. Walka rozstrzygała się na próbach specjalnych enduro i cross, gdzie motocykliści starali się uzyskiwać jak najlepsze czasy przejazdu. W imprezie wystartowała Patrycja Komko.

  Reprezentantka opolskiego HAWI RACING TEAM w pierwszym i drugim dniu zawodów w klasie Kobiet zajmowała drugie miejsca i ostatecznie zakończyła zmagania na drugim stopniu podium. Zwyciężyła Zuzana Novackova (SMS Uhlirske Janovice), a trzecia lokata przypadła Adeli Mejznarovej (AK Krakonos Jilemnice). Suma wywalczonych punktów przez rywalizujące motocyklistki ze wszystkich czterech rund wyłoniła końcową klasyfikację. Tytuł Międzynarodowej Mistrzyni Czech w EnduroSprincie wywalczyła Patrycja Komko, wicemistrzynią została Zuzana Novackova, a trzecie miejsce zajęła Jana Kuklíkova (Endurova Skola). Wyniki z endurosprintu są zaliczane również do klasyfikacji klasycznego enduro, dzięki czemu Polka została także Wicemistrzynią Czech w Enduro.

  "Trasa prób enduro i cross na piechotę wydawały się nie najtrudniejsze. Po nocnych opadach deszczu, które wcale nie chciały się zakończyć w ciągu dnia, całą rajdową sobotę walczyłam z błotnymi koleinami i z mega śliską nawierzchnią. W niedzielę wyszło słonko i było już trochę szybciej oraz pewniej. Prawdziwa weryfikacja siły i umiejętności technicznych. Po zaciętej walce z własnymi słabościami i czeskimi rywalkami wyrwałam drugie miejsce, co dało mi w klasyfikacji rocznej tytuł mistrzowski. Po raz kolejny marzenia się spełniły. Czeskie enduro daje ostro w kość, ale chyba jestem uzależniona. Teraz wypada obronić tytuł w przyszłym roku." - skwitowała Patrycja Komko.
  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".