• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 2682
  • Dodano: 2021-10-22 / 12:49
  • Komentarzy: 0

  Zatrzymani na kradzieży z byłej dyskoteki i sąsiedniej restauracji w Kamieniu Śląskim

  Zatrzymani na kradzieży z byłej dyskoteki i sąsiedniej restauracji w Kamieniu Śląskim

  (Fot. KPP Krapkowice)

  32-latek oraz 37-latka zostali zatrzymani podczas kradzieży sprzętu oraz alkoholu z byłego budynku dyskoteki oraz będącej w sąsiedztwie restauracji. Trzeci z zatrzymanych, 37-latek, miał pomóc w ukryciu części skradzionych rzeczy. Łączne straty poniesione przez pokrzywdzonych wyniosły ponad 20 000 złotych. Teraz sprawą zatrzymanych zajmie się sąd.

  Sprawcy mieli działać na przestrzeni trzech miesięcy. Z budynku byłej dyskoteki oraz restauracji sukcesywnie kradli sprzęt audio-wizualny oraz alkohol. Przestępcy po włamaniu do budynku wynosili wszystko co wpadło im do rąk.

  Przy jednej z kolejnych prób kradzieży, w trakcie wynoszenie kolejnych łupów 32-latek został zatrzymany na gorącym uczynku. Dodatkowo podczas zatrzymania, policjanci znaleźli w jego samochodzie narkotyki. Mieszkaniec powiatu brzeskiego działał wspólnie ze swoją 37-letnią partnerką oraz 37-latkiem, który pomagał w ukryciu zdobytych w przestępczym procederze rzeczy.

  Teraz ich sprawą zajmie się sąd. Za kradzież z włamaniem oraz posiadanie narkotyków 32-latkowi grozi do 10 lat więzienia. 37-latce postawiono zarzut kradzieży. Grozi jej do 5 lat więzienia. 37-latek, który pomagał w ukrywaniu rzeczy pochodzących z kradzieży grozi do 2 lat więzienia.
  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".