• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 10485
  • Dodano: 2021-10-22 / 09:11
  • Komentarzy: 0

  Strażacy odnotowali 323 zdarzenia związane z silnym wiatrem w województwie

  Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej podsumowała interwencje dotyczące usuwania skutków silnych wiatrów na Opolszczyźnie. Strażacy wyjeżdżali do zdarzeń 323 razy!


  Cztery ofiary śmiertelne, 18 osób rannych - w tym 7 strażaków - to bilans wichur, które od wczoraj szaleją niemal nad całą Polską. Strażacy podsumowali interwencje związane z wietrzną pogodą w województwie opolskim. W sumie do 22 października do godziny 5.00 rano interweniowali 323 razy.

  Na Opolszczyźnie wiatr uszkodził ponad 20 dachów. - Najwięcej zdarzeń dotyczyło powiatu nyskiego, gdzie odnotowano 128 interwencji. Następnie powiat brzeski, gdzie strażacy wyjeżdżali 76 razy. W powiecie opolskim do połamanych drzew, gałęzi czy zerwanych dachów interweniowano 75 razy - informuje asp. Łukasz Nowak, oficer prasowy opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP Opole.


  Wczoraj o godzinie 11:54 na Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Nysie wpłynęło zgłoszenie o powalonym drzewie na samochód ciężarowy typu dźwig jezdny. W pojeździe został uwięziony kierowca. Na miejsce zadysponowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, jednak ze względu na silny wiatr nie podjęto próby lądowania. Osoba poszkodowana w zdarzeniu została zabrana przez ZRM do szpitala.

  Z kolei na DK 94 pomiędzy Pawłowem a Strzelnikami przewróciła się ciężarówka. W wyniku silnego podmuchu wiatru kierujący samochodem ciężarowym z przyczepą stracił panowanie nad pojazdem, w efekcie czego zestaw przewrócił się na bok, blokując całą szerokość drogi.

  Zdjęcie (1/35)

  (Fot. OSP Kadłub)

  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".