• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 2851
  • Dodano: 2021-10-19 / 14:04
  • Komentarzy: 3

  Policyjny dron ponownie w akcji, tym razem w powiecie nyskim

  Policyjny dron ponownie w akcji, tym razem w powiecie nyskim

  (Fot. KPP Nysa)

  W miniony piątek nyscy policjanci ruchu drogowego przeprowadzili działania pn. "Bezpieczny Powiat Nyski". W swoich działaniach funkcjonariusze wykorzystali radiowozy oznakowane i nieoznakowane, wyposażone w wideorejestratory, ręczne mierniki prędkości oraz policyjnego drona. Policjanci reagowali w sposób szczególny na naruszenia przepisów, przekraczanie dopuszczalnej prędkości, nieodpowiedzialne zachowanie na drodze oraz niestosowanie się do znaków drogowych.

  W piątek, 15 października, policjanci z Nysy przeprowadzili działania pn. "Bezpieczny Powiat Nyski", aby zwiększyć bezpieczeństwo na drogach naszego powiatu.

  W akcji zostały wykorzystane radiowozy oznakowane i nieoznakowane, wyposażone w wideorejestratory, ręczne mierniki prędkości oraz policyjnego drona. Statyczne punkty pomiaru prędkości, jak i pomiary prowadzone dynamicznie mogliśmy spotkać przede wszystkim w miejscach występowania zagrożeń bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Oprócz pomiarów prędkości policjanci skupili się na kontrolach trzeźwości, kontrolach w zakresie posiadania wymaganych uprawnień do kierowania. Wspierający działania policyjny dron pomagał w ujawnianiu kierujących niestosujących się do znaków drogowych oraz wyprzedzających na przejściach dla pieszych i bezpośrednio przed nim.

  W trakcie działań funkcjonariusze skontrolowali blisko 64 pojazdy. Ujawnili łącznie 36 wykroczeń, w tym 27 wykroczeń za przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Dodatkowo przy wykorzystaniu policyjnego drona ujawnionych zostało kolejnych 15 wykroczeń związanych z niestosowaniem się do znaków drogowych oraz wyprzedzania na przejściach dla pieszych.

  Bezpieczeństwo na drodze to nasza wspólna sprawa. Stosując się do znaków drogowych i ograniczeń prędkości dbamy o dobrą i bezpieczną sytuację na drogach.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-10-19 14:54:32 [5.173.97.*] id:1623562  
  JanuszB: Napisał postów [129], status [wyjadacz] Reputacja
  Proponuję żeby dron polatał w lesie Dąbrowa gdzie nagminnie jełopy wyprzedzają na zakazie i wymalowanej wysepce jadąc na czołowe zderzenie. Myślę że tam będzie dobrze wykorzystany dla poprawy naszego bezpieczeństwa

  Nick:
  Treść:
  Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
  2021-10-19 15:37:35 [80.49.134.*] id:1623570  
  Bodziulla: Napisał postów [1328], status [zrobił/a karierę] Reputacja
  Pomału Janusz dojdzie to tego...
  2021-10-19 14:35:51 [217.173.193.*] id:1623561  
  24mikol: Napisał postów [852], status [stały bywalec] Reputacja
  Jakaś odmiana od łapania w terenie zabudowanym gdzie są dwa domy czy stara fabryka. Jeszcze jak zobaczę, że zatrzymują za nadmiar spalin czy przerobiony tłumik to uznam, że zbliżamy się do Europy
  [1]

  Nick:
  Treść: