• Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 2509
  • Dodano: 2021-10-19 / 17:04
  • Komentarzy: 1

  Rodzina Saddama Husajna przed polskim sądem

  Rodzina Saddama Husajna przed polskim sądem
  Mężczyźni odpowiadają za finansowanie działań terrorystycznych. Śledczy dowodzą, że mają rodzinne związki z irackim dyktatorem, Saddamem Husajnem.

  Rawoof Q. i Kifah Q. to ojciec i syn, których proces toczy się przed sądem we Wrocławiu. Irakijczycy odpowiadają za udział w operacji przekazywania pieniędzy bojownikom z Państwa Islamskiego. To terrorystyczna organizacja, której lider, Abu Bakr al-Baghdadi został w 2019 roku zlokalizowany przez amerykańskie służby i zabity.

  Oskarżeni zostali zatrzymani przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Prokuratura wskazuje, że w 2015 i 2016 roku przekazywali pieniądze Mario S., nieżyjącemu już terroryście pochodzenia niemieckiego. Szkolił się w ośrodkach ISIS i brał udział w walkach w Syrii. Jak podaje Radio Wrocław, oskarżeni nie przyznają się do winy. Przed sądem odpowiadają z wolnej stopy, a gwarancją ich tymczasowej wolności jest znalezione i zajęte w mieszkaniu Irakijczyków złoto.

  Dodatkowo śledczy ustalili, że mężczyźni należą do rodziny Saddama Husajna. Iracki, krwawy dyktator rządził krajem od 1979 do 2003 roku. Odpowiadał za chemiczny atak na Kurdów, tortury i prześladowania. Został stracony w 2006 roku. Polska prokuratura wskazuje, że żona starszego z mężczyzn jest kuzynką Husajna oraz siostrą generała Ishama Saba Al Fakhri. "Te ustalenia potwierdzono dzięki pomocy prawnej z Kanady, którzy umożliwili kontakt z wiarygodnymi świadkami, którzy potwierdzili tę informację." - dodają dziennikarze i uzupełniają, że w pamięci komputerów oskarżonych służby odnalazły treści wychwalające reżim Husajna, nagrania brutalnych egzekucji i materiały propagujące Państwo Islamskie.

  News4Media/ fot. Gov.pl
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-10-19 17:18:45 [185.127.20.*] id:1623577  
  [moderacja]: Napisał postów [8595], status [VIP] Reputacja
  [moderacja]
  [-5]

  Nick:
  Treść: