• Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 1002
  • Dodano: 2021-10-19 / 07:22
  • Komentarzy: 0

  Polacy wyprawiają się na Spitsbergen i szukają chętnych

  Polacy wyprawiają się na Spitsbergen i szukają chętnych
  Naukowcy kompletują załogę na wyprawę na wyspę na Morzu Arktycznym. Za kołem podbiegunowym potrzebny jest np. informatyk i kucharz.

  Miejsce pracy: wyspa Spitsbergen leżąca już za kołem podbiegunowym. To skrawek lądu na Morzu Arktycznym, który zamieszkuje około 3 tysięcy osób. Działa tam także Stacja Polarna Hornsund im. Stanisława Siedleckiego. Ulokowana jest w południowo-zachodniej części wyspy. Ta jednostka naukowa jest zarządzana przez Instytut Geofizyki Polskiej Akademii Nauk i co roku na miejsce wysyłani są naukowcy, aby prowadzić badania i obserwacje. Tak dzieje się od 1978.

  Instytut Geofizyki PAN właśnie organizuje kolejną eskapadę. To będzie już 45. podróż w te odległe miejsce i naukowcy potrzebują ludzi. Rekrutacja trwa do 22 listopada, a na liście poszukiwanych uczestników ekspedycji są:

  geofizyk,
  meteorolog,
  informatyk,
  specjalista ds. monitoringu środowiska/hydrotechnik,
  mechanik,
  konserwator,
  pracownik techniczny,
  asystent terenowy,
  administrator stacji,
  kucharz.

  Stawiane przed chętnymi wymagania są w ogłoszeniu o pracę dosyć szczegółowo opisane. Na przykład mechanik powinien posiadać umiejętności obsługi agregatów prądotwórczych i silników wysokoprężnych. Pracownik techniczny musi znać się na robotach ogólnobudowlanych, stolarce, elektryce czy hydraulice. Poszukując asystenta terenowego, IG PAN stawia na doświadczenie górskie lub motorowodne. W ogóle kładziony jest nacisk na posiadanie patentów motorowodnych, odbyte kursy medyczne i znajomość języka angielskiego.

  Część osób, które zostaną przyjęte, będą mogły przebywać na Spitsbergenie od czerwca do lipca 2022 roku, a inna grupa aż do września przyszłego roku. Swoje CV wraz z listem motywacyjnym i oświadczeniem kandydata o niefigurowaniu w Krajowym Rejestrze Karnym należy przesłać na adres rekrutacja45@igf.edu.pl.
  News4Media/ fot. iStock
  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".