• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2410
  • Dodano: 2021-10-14 / 13:09
  • Komentarzy: 8

  "Arkadiusz I Rozrzutny" - działacze Razem Opolskie chcą postawić pomnik prezydentowi

  "Arkadiusz I Rozrzutny" - działacze Razem Opolskie chcą postawić pomnik prezydentowi
   <i>(Fot. Dżacheć)</i>

  (Fot. Dżacheć)

  Działacze Razem Opolskie wskazują na niegospodarność i rozrzutność w działaniu prezydenta Arkadiusza Wiśniewskiego. Chcą, by pod nowym stadionem stanął również pomnik.


  Przedstawiciele Lewicy Razem są zdziwieni, że Radni niemal jednogłośnie opowiedzieli się za budową nowego stadionu w Opolu. Wspólnie uważają, że kwota ponad 200 milionów złotych powinna być zagospodarowana w inny sposób przez prezydenta miasta Opola.

  - Mamy w mieście problem smogu, problemy z wynagrodzeniami osób pracujących w jednostkach zależnych od miasta. Mamy jeszcze głód mieszkaniowy w Opolu, co można byłoby rozwiązać przez miejskie inwestycje - mówi Jerzy Przystajko.

  - Budowa tak dużego i tak drogiego stadionu jest wyrazem megalomanii Ratusza. Widać, że priorytety prezydenta i radnych znacznie odbiegają od naszych potrzeb. Za te pieniądze moglibyśmy pozbyć się problemu smogu w mieście. Do wymiany jest 6 tysięcy pieców, a miasto rocznie wymienia ich 300. Tak duży stadion będzie kosztował miasto 5 milionów złotych rocznie - mówi Kamila Jarońska.

  Obecni na konferencji wskazali również problem z komunikacją zbiorową w mieście. - Mieszkańcy chcą korzystać z transportu miejskiego, ale ratusz im tego nie ułatwia. Konieczne jest zwiększenie częstotliwości kursowania autobusów - słyszymy.

  Członkowie partii Razem chcą postawić pod nowym stadionem pomnik prezydenta miasta. Są zgodni co do tego, że "Arkadiusz I Rozrzutny" spotka się z przychylnością opolskich radnych.

  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".