• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1702
  • Dodano: 2021-10-13 / 12:20
  • Komentarzy: 1

  Dziś Dzień Ratownictwa Medycznego. Sławomir Kłosowski podziękował ratownikom za oddaną pracę

  Dziś Dzień Ratownictwa Medycznego. Sławomir Kłosowski podziękował ratownikom za oddaną pracę
   <i>(Fot. Dżacheć)</i>

  (Fot. Dżacheć)

  Ratownicy medyczni każdego dnia ratują zdrowie i życie setek tysięcy osób. Ustawą z dnia 8 września 2006 roku o Państwowym Ratownictwie Medycznym został ustanowiony Dzień Ratownictwa Medycznego, obchodzony 13 października.

  Wojewoda opolski Sławomir Kłosowski osobiście podziękował ratownikom medycznym za ich codzienną pracę i poświęcenie. - To nie tylko ratownicy, ale koordynatorzy, konsultanci, dyspozytorzy, to wielka praca, szczególnie w tych trudnych, pandemicznych czasach. Muszę pochwalić opolski system ratownictwa medycznego, jestem dumny z ich poświęcenia i z tego, że są w momentach największego zagrożenia życia. Walczyli, kiedy nie było łatwo - mówił wojewoda.

  - Pandemia postawiła przed nami nowe wyzwania. Cała zasługa działającego systemu to praca ratowników i całego zaplecza. Dziękuję wszystkim tym osobom, że w tym ciężkim czasie daliśmy radę i pokazaliśmy co potrafimy i od czego jesteśmy - mówi Jarosław Kostyła, dyrektor Opolskiego Centrum Ratownictwa Medycznego.

  Sławomir Kłosowski odniósł się także do tematu strajku ratowników ze Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych. - Mam nadzieję, że porozumienie osiągniemy jak najszybciej. Warto przypomnieć fakt, że my z ratownikami potrafiliśmy się porozumieć nawet w najtrudniejszych momentach. To dobre rokowanie na to, że uda nam się porozumieć z ratownikami stacjonarnymi i przejęci troską o bezpieczeństwo mieszkańców będą kontynuowali pracę. Byłem zaskoczony tym, że protest rozpoczął się w trakcie działania negocjacji. Zwykle to następuje po nieudanych negocjacjach. W porozumieniu z ratownikami ze środowiska wojskowego i straży pożarnej, a przede wszystkim z dyrekcjami, zabezpieczyliśmy funkcjonowanie tych SOR-ów, że odbywa się to bez szkody dla mieszkańców Opolszczyzny - komentuje wojewoda.

  W sumie delegowano 7 osób do pomocy, by zabezpieczyć płynność przyjęć na SOR-ach. Wojewoda deklaruje, że bardzo chce dokończyć rozmowy do końca października. Wskazuje, że w tym przypadku trzeba chęci dwóch stron, by wypracować dogodny dla ratowników kompromis.


  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-10-13 15:02:32 [5.184.208.*] id:1623068  
  liberty: Napisał postów [3680], status [Szycha] Reputacja
  Sławek nerwusie uczniowie 12 cię pamiętają...

  Nick:
  Treść: