• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 6864
  • Dodano: 2021-10-11 / 09:44
  • Komentarzy: 0

  13 kilometrów po poligonie. Ponad 200 osób pobiegło "Wzgórzową Trzynastkę"

  Zwycięzca dzisiejszego biegu wręcz zdeklasował rywali osiągając dokładnie pięciominutową przewagę nad srebrnym medalistą. W biegu wzięło udział ponad 200 zawodników.


  Po raz 8. w Chrząszczycach pod Opolem odbyła się edycja biegu po poligonie "Wzgórzowa Trzynastka". Na starcie 10 października o godzinie 13.13 stanęło ponad 200 zawodników nie tylko z Opolszczyzny. Trasa biegu prowadziła drogami gminnymi przez teren poligonu wojskowego pomiędzy miejscowościami Chrząszczyce - Domecko - Winów - Górki.

  Mateusz Pawełczak został zwycięzcą tegorocznej edycji "Wzgórzowej Trzynastki" przebiegając trzynastokilometrową trasę w zaledwie 50 minut. Drugi zawodnik - Łukasz Szenewa potrzebował 55 minut na przekroczenie linii mety. Trzecie miejsce zajął Adrian Lampa z Częstochowy.

  Pierwsza kobieta na mecie to Pawełczak Barbara, która pokonała trasę w 59 minunt i 26 sekund, po niej reprezentująca drużynę Rajsport Active Opole - Alina Kocanda oraz na trzecim miejscu podium Natalia Broj ze Źlinic.

  - Po prostu biegłem za motorem. W tym roku jest bardzo fajnie, nie było deszczu więc było sucho i bardzo fajnie się biegło. Przyjeżdżam tutaj czwarty rok z rzędu, więc z pewnością za rok również przyjadę. Dziś to moje trzecie zwycięstwo w tym biegu, raz zająłem tutaj drugie miejsce - mówił po przekroczeniu mety zwycięzca, Mateusz Pawełczak.

  - Biegłem po raz pierwszy i już wiem, że nie ostatni. W kolejnej edycji moim celem jest poprawienie uzyskanego rezultatu. Dziś na trasie zaliczyliśmy liczne wzniesienia, lasy i łąki, a także sporo piachu. Szczerze nie wiedziałem czego się spodziewać, więc za rok będę z pewnością bardziej przygotowany - mówi jeden z dzisiejszych uczestników.

  Bieg organizowany jest od 2014 roku przez opolskich miłośników biegania i skierowany jest do wszystkich fanów tej formy spędzania wolnego czasu.

  Zdjęcie (1/36)

  (Fot. Dżacheć)

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".