• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 2029
  • Dodano: 2021-10-07 / 13:41
  • Komentarzy: 1

  Kolejny sprawca włamań do bankomatów w areszcie

  (Fot. Archiwum)

  Zatrzymany został kolejny włamywacz wysadzający bankomaty. Mężczyzna ma na koncie co najmniej sześć włamań na terenie woj. wielkopolskiego, opolskiego, zachodniopomorskiego i lubuskiego. Śledztwo prowadzi Prokuratura Krajowa - Wielkopolski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Poznaniu. Podejrzanemu grozi kara do 10 lat więzienia.

  Mężczyzna został zatrzymany w czwartek rano w Lubinie w woj. dolnośląskim. Podczas przeszukania jego kryjówki policjanci znaleźli butle z gazem, przewody zasilające, zapalniki i inne akcesoria służące do wysadzania bankomatów. Okazało się, że kilka godzin wcześniej brał udział w próbie rabunku pieniędzy z bankomatów w Dobiegniewie w woj. lubuskim i w okolicach Choszczna w woj. zachodniopomorskim. We wspólnej akcji brali udział policjanci kryminalni z Poznania, Wrocławia i Opola. Sprawa jest rozwojowa. Poszukiwani są wspólnicy zatrzymanego mężczyzny.

  Policjanci z KWP Poznań ze specjalnego zespołu zajmującego się rozpracowaniem spraw związanych z eksplozjami bankomatów wpadli na kolejny trop kilka tygodni temu. Po eksplozjach bankomatów na terenie Powiatu Szamotulskiego wytypowali podejrzanego. Był to mężczyzna pochodzący z Zielonej Góry. Szybko okazało się, że jest on w zainteresowaniu służb kryminalnych z KWP we Wrocławiu i Opolu. Na terenie tych jednostek także dochodziło do eksplozji bankomatów i prób rabunku pieniędzy. W związku z dużym obszarem działania sprawców śledztwo wszczęła Prokuratura Krajowa - Wielkopolski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Poznaniu.

  Funkcjonariusze zajmujący się tą sprawą ustalili, że jeden z podejrzanych ma kryjówkę w Lubinie w woj. dolnośląskim na terenie kompleksu garaży. Miały być tam przechowywane butle z gazem, akcesoria i narzędzia służące do włamań. To tam w czwartek 30 września doszło do zatrzymania 34-letniego Łukasza B. Podczas przeszukanie tego miejsca zabezpieczono także urządzenia elektroniczne, gotówkę i samochody.

  Na podstawie materiału dowodowego prokurator z Prokuratury Krajowej w Poznaniu przedstawił podejrzanemu zarzuty włamania i usiłowania kradzieży pieniędzy z bankomatów w miejscowościach Polska Cerekiew, Obrzycko, Duszniki, Grabów n. Prosną, Dobiegniew i Bierzwnik. Sąd na wniosek prokuratora aresztował mężczyznę. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.
  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-10-08 08:35:41 [176.111.137.*] id:1622619  
  mrekzo: Napisał postów [23], status [nowy] Reputacja
  A na zdjęciu bankomat z Pokoju... Przypadek?

  Nick:
  Treść: