• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1673
  • Dodano: 2021-10-05 / 15:50
  • Komentarzy: 0

  Silny wiatr w całym województwie. Strażacy wyjeżdżają do zdarzeń

  (Fot. Archiwum)

  W zdarzeniach, spowodowanych silnymi podmuchami wiatru do tej pory nie odnotowano osób poszkodowanych, jednak meteorolodzy prognozują niebezpieczne zjawiska do późnych godzin wieczornych.


  To wiatr jest dziś głównym powodem wyjazdów zawodowych i ochotniczych straży pożarnych. Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym wiatrem dla województwa opolskiego. - Obserwuje się i nadal prognozuje silny wiatr o średniej prędkości od 25 km/h do 35 km/h,
  miejscami w porywach do 80 km/h, z południa - informują meteorolodzy.

  Silne porywy wiatru odczuwalne są też w Opolu. Strażacy już kilkukrotnie interweniowali do powalonych drzew czy innych związanych z pogodą zdarzeń.

  Warto na czas nieprzychylnej pogody zabezpieczyć swoje rzeczy. Bardzo ważne jest zabezpieczenie podwórka i balkonu, by nie pozostały tam przedmioty, które porwane przez wiatr mogą stanowić zagrożenie dla innych osób (parasole, krzesła plastikowe, stoły, doniczki). Gdy przebywamy na otwartej przestrzeni unikajmy wysokich drzew, masztów, latarni, a także nie powinniśmy przebywać w pobliżu trakcji kolejowych, transformatorów i przewodów wysokiego napięcia.

  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".