• Wyświetleń: 1258
    • Dodano: 2021-10-05 / 11:57

Opolski żołnierz ze srebrnym medalem Mistrzostw Świata w maratonie kajakowym

(Fot. Archiwum prywatne zawodnika)

W miejscowości Pitestii w Rumunii, podczas Mistrzostw Świata w maratonie kajakowym, szeregowy Mateusz Zuchora, w parze z Mateuszem Borgieł zdobyli srebrny medal w konkurencji kanadyjek dwójek.

Mistrzostwa świata rozegrano w dniach 30 września - 3 października br., w miejscowości Pitestii w Rumunii. Na starcie rywalizacji na dystansie 26,2 km stanęło 11 osad.

Polskę reprezentowała para w składzie, szeregowy Mateusz Zuchora oraz Mateusz Borgieł. Jak informuje żołnierz z Opola - "Rywalizacja rozpoczęła się po naszej myśli, spełniliśmy założenia taktyczne i rozciągnęliśmy wyścig już po pierwszym okrążeniu.

Do końca staraliśmy się pilnować rywali, żeby nie popełnić żadnego błędu i tak też się stało. Udało nam się urwać wraz z osadą z Hiszpanii i już wspólnie rywalizować do samego końca wyścigu o tytuł Mistrzów Świata. Niestety po zaciętym finiszu musieliśmy uznać wyższość rywali, którzy zachowali więcej sił i na mecie cieszyli się ze zwycięstwa. Niemniej jednak cieszę się, że udało nam się wywalczyć srebrny medal zwłaszcza, że pokonaliśmy aktualnych mistrzów i wicemistrzów Europy z tego roku".

Szeregowy Mateusz Zuchora służby w batalionie dowodzenia i zabezpieczenia 10 Opolskiej Brygady Logistycznej. Kajakarstwo uprawia od 20 lat, aktualnie trenuje w Klubie KU AZS Politechnika Opolska.