• Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 1664
  • Dodano: 2021-09-28 / 08:00
  • Komentarzy: 1

  Miesiąc niemieckiej kultury już po raz 18

  Koncerty, warsztaty, wystawy czy spotkania - to wydarzenia przygotowane w ramach 18 Dni Kultury Niemieckiej dla mieszkańców województwa Opolskiego. Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim wraz z partnerami zaprasza w październiku na kulturalną ucztę duchową.

  Oficjalna inauguracja odbędzie się 8 października w Filharmonii Opolskiej koncertem Filharmoników Opolskich pod batutą Yaroslava Shemeta. Jednak pierwsze wydarzenie będzie miało miejsce już 01.10.2021. W tym dniu odbędzie się spotkanie autorskie i prezentacja publikacji "Kwestia niemiecka na Górnym Śląsku". Dni Kultury Niemieckiej zakończy koncert zespołu Polish Brass Trio dn. 29.10.2021.

  Program Dni Kultury Niemieckiej skierowany jest do osób w różnym wieku. Organizowane są wystawy, przedstawienia, koncerty, warsztaty, spotkania autorskie oraz projekty dla młodzieży mające na celu prezentację zarówno szeroko rozumianej kultury niemieckiej, jak i dorobku artystycznego Mniejszości Niemieckiej Śląska Opolskiego. Projekt ten stał się nieodłączną częścią opolskiego kalendarza wydarzeń kulturalnych. W ciągu 18-letniej historii Dni Kultury Niemieckiejw poszczególnych wydarzeniach wzięło udział ponad 20 000 gości.

  W programie tegorocznych Dni Kultury m.in. koncerty: Jazzcombo OnCue, Piotr Lempa, Oskar Koziołek-Goetz & Paulina Garlińska oraz wystawy:
  "1919-1922. Spór o Górny Śląsk. Plebiscyti podział regionu", "W kręgu kultury niemieckiej", "Obcy Heimat Śląsk 1945 roku i w latach powojennych". Organizatorzy zapraszają ponadto na spotkanie autorskie z Krzysztofem Ogioldą autorem książki: "Jubileuszowe rozmowy na 30-lecie TSKN na Śląsku Opolskim (1990-2020)" oraz wydarzenia dla dzieci i młodzieży: "Krecik jesienią - Moje kamishibai" czyli teatrzyk opowieści, Gra miejska, zajęcia biblioteczne, warsztaty plastyczne, konkurs recytatorski, debata młodzieżowa i wiele innych. W sumie zaplanowano ponad 40 wydarzeń w 11 miejscowościach województwa opolskiego. Część wydarzeń będzie można śledzić również w sieci na profilu facebookowym Mniejszość Niemiecka w Opolu / Deutsche Minderheit in Oppeln.

  Cały program 18 Dni Kultury Niemieckiej można znaleźć na stronie
  www.skgd.pl.
  Patronat 24opole
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-09-28 08:04:16 [213.225.10.*] id:1621687  
  arta26: Napisał postów [1512], status [zrobił/a karierę] Reputacja
  Ich bin dabei.

  Nick:
  Treść: