• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1541
  • Dodano: 2021-09-27 / 13:02
  • Komentarzy: 1

  Ścieżka rowerowa na ulicy Wrocławskiej będzie przebudowana. Ogłoszono przetarg

  (Fot. Dżacheć)

  Powstanie kluczowy kawałek ścieżki rowerowej prowadzący do Centrum Handlowego Karolinka. Inwestycja finansowana jest dzięki Budżetowi Obywatelskiemu miasta Opola. Miejski Zarząd Dróg w Opolu ogłosił przetarg.


  Nowa ścieżka dla rowerzystów wzdłuż ulicy Wrocławskiej w Opolu ma powstać w ciągu ośmiu miesięcy od podpisania umowy na jej wykonanie. Miejski Zarząd Dróg w Opolu ogłosił przetarg, a oferty można składać do końca września 2021 roku.

  Nowa trasa rowerowa połączy się z istniejącą na wysokości Centrum Handlowego Karolinka, a dalej od Centrum Wystawienniczo-Kongresowego do skrzyżowania z ul. Wspólną.

  W drugim kierunku będzie można jechać dalej fragmentem od ul. Partyzanckiej do mostu na Kanale Ulgi (ten fragment ma być modernizowany, gdyż asfalt na ścieżce jest już zużyty). Projektowana ścieżka pieszo-rowerowa będzie mieć szerokości 3 metrów o nawierzchni asfaltowej.

  Co ważne, na trasie rowerowej wykonane zostaną zjazdy. Zakres prac obejmuje także budowę jezdni asfaltowej, przygotowanie terenu zieleni i obsianie ich trawą. Poza tym zwycięzca przetargu będzie zobowiązany przestawić kolidujące latarnie uliczne, postawić nowe oświetlenie dedykowane oraz słupy energetyczne, a także wybudować kanalizację deszczową.
  reklama

  Więcej zdjęć

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-09-28 12:18:34 [5.173.248.*] id:1621708  
  JanuszB: Napisał postów [197], status [starszy wyjadacz] Reputacja
  Jak tak samo zaprojektowana będzie jak skrskrzyżowanie ozimskiej z katowicką to Tylko usiąść i zaplakać. Skręt w prawo z ozimskiej w katowicką jakiś debil bez znajomości tematu zaprojektował. Autobus z dwóch pasów musi się łamać żeby w znak na wlocie nie przy......lić. Proponuję żeby miszcz zza biurka postał chwilę i zobaczył jaki bubel wyrysował

  Nick:
  Treść: